SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Helios nie dotrzymał wskaźnika kapitałowego, bank nie uznaje tego za złamanie umowy kredytowej

Należąca do Agory spółka Helios nie dotrzymała jednego ze wskaźników zapisanych w umowie kredytowej z BNP Paribas Bankiem Polska. Tłumaczy, że to konsekwencja zamknięcia kin, a bank nie uznał tego za naruszenie umowy.

fot. materiały prasoweArticle

W komunikacie giełdowym Agory poinformowano, że Helios nie uzyskał zapisanego w umowie kredytowej z BNP Paribas Bankiem Polska wskaźnika kapitalizacji liczonego jako stosunek kapitałów własnych do sumy bilansowej.

Podkreślono, że to konsekwencja przede wszystkim przedłużającego się zamknięcia kin wskutek wybuchu pandemii COVID-19.

- W wyniku niedotrzymania wskaźnika Helios S.A. przeklasyfikuje 5 mln zł zobowiązań długoterminowych na krótkoterminowe na dzień bilansowy. Łączna wartość wykorzystanego kredytu w ramach umowy kredytowej to 7,2 mln zł na dzień bilansowy - poinformowano.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/otwarcie-kin-29-maja-jaki-repertuar-multipleksy-i-kina-studyjne  ##

Bank nie uznał tego za złamanie umowy

Agoraz zaznaczyła, że zarząd Heliosa został poinformowany przez BNP Paribas Bankm Polska, że „niedotrzymanie wskaźnika kapitalizacji nie zostało uznane za złamanie warunków umowy kredytowej”

- Ze względu na zakaz działalności kin do 29 maja 2021 r. istnieje duże prawdopodobieństwo, że Helios S.A. nie dotrzyma obecnie obowiązujących wskaźników finansowych wskazanych w umowie z Bankiem również w drugim kwartale 2021 r. Spółka poda szczegółowe informacje na ten temat w sprawozdaniu finansowym za okres, którego będzie to dotyczyć - zapowiedziano.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Grupa kapitałowa Agora sprawozdanie finansowe za pierwszy kwartał br. ma opublikować 21 maja.

Zapowiedź przedstawicieli rządu w środę przed południem, że od 29 maja znów będą mogły działać kina, pozytywnie wpłynęła na kurs Agory. Akcje spółki podrożały z 6,84 zł we wtorek na koniec sesji do 7,84 zł w piątek na zamknięciu sesji.

W drugiej połowie grudnia ub.r. Helios podpisał dwie umowy: na 20 mln zł kredytu w rachunku bieżącym z BNP Paribas Bank Polska i 20 mln zł kredytu rewolwingowego z Santander Bank Polska. Natomiast we wrześniu zawarł umowy z Santander Bank Polska i BNP Paribas Bank Polska, od każdego uzyskał po 20 mln zł kredytu rewolwingowego

W ub.r. przychody kin Helios ze sprzedaży biletów poszły w dół o 67,2 proc. do 84,6 mln zł, ze sprzedaży przekąsek i napojów - o 66,5 proc. do 37,2 mln zł, a z reklam - o 69,4 proc. do 10,9 mln zł. Cały segment kinowo-książkowy Agory, obejmujący też m.in. Wydawnictwo Agora i sieć Pasibus, zanotował spadek wyniku operacyjnego z 43 mln zł zysku do 88,3 mln zł straty.

Dołącz do dyskusji: Helios nie dotrzymał wskaźnika kapitałowego, bank nie uznaje tego za złamanie umowy kredytowej

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wawa
Niech zamienią kina na nocne apartamentowce
odpowiedź
User
JJ
Helios sobie poradzi, chociaż nie będzie już taką perłą w koronie Agory jak dotąd. Cześć ludzi jednak będzie się bała chodzić do kina. To spowoduje konieczność podniesienia cen i znalezienie nowego punktu równowagi. Netflix, HBO i Amazon już się z tego cieszą.
odpowiedź
User
Wiktoria
Helios sobie poradzi, chociaż nie będzie już taką perłą w koronie Agory jak dotąd. Cześć ludzi jednak będzie się bała chodzić do kina. To spowoduje konieczność podniesienia cen i znalezienie nowego punktu równowagi. Netflix, HBO i Amazon już się z tego cieszą.

Latem Covid nie zniknie, więc lepiej ograniczyć wyjścia z domu do minimum.
odpowiedź