SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

K+Group zrealizuje kampanię edukacyjną dla Herbapol Poznań

Herbapol Poznań jest sponsorem wakacyjnej akcji edukacyjnej pod hasłem „Przyjaciółki  z natury”, której celem jest uświadomienie Polkom, jak ważne jest dbanie o siebie i o swoje zdrowie w naturalny sposób przy infekcjach układu moczowego wśród kobiet. Kampanię przygotował i realizuje zintegrowany zespół K+Group.

– Niestety Polki częściej skupiają się na leczeniu objawów, zapominając o codziennym wsparciu organizmu. Kampania ma na celu uświadomienie, że istnieją sposoby na ograniczenie konsekwencji wynikających z chorób układu moczowego. Zwłaszcza, biorąc pod uwagę okres wakacji i wyjazdów, w którym jesteśmy jeszcze bardziej narażeni. – mówi Joanna Piczuła, integrated communication director, K+Group.

W ramach zintegrowanych działań, należąca do K+Group agencja badawcza K+Research by Insight Lab przeprowadziła sondaż i opracowała raport, analizujący społeczny aspekt problemu, jakim są infekcje dróg moczowych oraz kobiecych nawyków w zakresie wyboru leków czy źródła uzyskiwania porad. Zdobyte w wyniku badania dane zostaną wykorzystane w wielokanałowej kampanii informacyjnej.

Główna platformą komunikacji będzie dedykowana strona LP, informująca m.in. o wynikach badania społecznego oraz poszczególnych etapach akcji. Ponadto, będzie ona zawierać artykuły edukacyjne, a także relacje z aktywacji zaplanowanych w ramach kampanii. Działania obejmują również media relations i promocję w mediach społecznościowych.
Kluczowym elementem całej akcji edukacyjnej będzie 8-dniowe road show na wybrzeżu Bałtyku, podczas którego mobilne vany „Przyjaciółek z natury” odwiedzą miejscowości na Półwyspie Helskim i zorganizują szereg atrakcji dla wypoczywających. W specjalnie utworzonych strefach goście będą mogli uczestniczyć w zajęciach z jogi, porozmawiać z przedstawicielami sponsora wydarzenia, a także dla ochłody odwiedzić stoisko z lemoniadą z naturalnych składników.

Za koncept kreatywny i realizację kampanii w całości odpowiada K+Group. Linię kreatywną i landing page zaprojektuje należąca do grupy agencja reklamy i brandingu K+Creative. Zespół K+PR z kolei zajmie się obsługą biura prasowego, media relations, natomiast K+Digital udzieli wsparcia w komunikacji w mediach społecznościowych.
 

Dołącz do dyskusji: K+Group zrealizuje kampanię edukacyjną dla Herbapol Poznań

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl