SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

High League – kto stoi za organizacją gali freak fight?

Rozkwit gal typu freakfight w Polsce przypada na rok 2018. Wówczas odbyła się pierwsza edycja Fame MMA, w której udział wzięło wielu znanych w polsce influencerów, youtuberów i celebrytów. Zainteresowanie galą było tak ogromne, że w przeciągu kilku lat jak grzyby po deszczu, powstało jeszcze kilka różnych federacji zajmujących się organizacją tego typu walk. Zaliczają się do nich High League, czy Prime Show MMA. Rozmachem i zainteresowaniem porównywalnym do Fame MMA może równać się jedynie wspomniane już High League. Kto założył federację i ile edycji się już odbyło?

Article

High League odpowiedzią na Fame MMA

Trudno oprzeć się wrażeniu, że High League powstało w odpowiedzi na ogromny sukces marketingowy Fame MMA. Jak jest na coś popyt, to musi znaleźć się również podaż – mogliby stwierdzić ekonomiści. Federacja powstała w styczniu 2021 roku, a jej głównych udziałowców jest czterech: Khazhbi Edelbiev,Sławomir Bielski, Magdalena Rzewnicka , Diana Edelbieva. Jej twarzą został znany raper Malik Montana, który z uwagi na pełnioną funkcję często jest mylony z właścicielem High League, co nie jest prawdą.

Montana jest zawsze obecny podczas eventów, gra na nich mini-koncerty, a także podsumowuje galę po jej zakończeniu. Podczas ostatniej edycji zabrał głos odnośnie odwołanej walki między Don Diego i Denisem Załęcki, która nie odbyła się ze względów bezpieczeństwa. Raper zapowiedział, że odbędzie się ona w innym terminie i przeprosił zgromadzonych na Ergo Arenie w Gdańsku.

Ogromne zainteresowanie galami freak fight

Liczba wyprzedanych dostępów do gali High League online, a także kibiców zgromadzonych na trybunach zarówno podczas pierwszej edycji gali, jak i w czerwcu pokazują, jak ogromnym zainteresowaniem w Polsce cieszą się obecnie gale typu freak fight. Publika oczekuje starć coraz kolejnych celebrytów i influencerów, które coraz częściej poziomem sportowym zaczynają nawiązywać do tych, które oglądać mogą na KSW. Tendencję tę zauważyli bukmacherzy, którzy postanowili załatwić sobie możliwość obstawiania poszczególnych federacji na wyłączność.

Sponsorem organizacji High League jest m.in. bukmacher Fortuna, który ma wyłączność na udostępnianie oferty oraz kursów. W związku z tym, jeśli jesteś fanem tego typu rozrywki i chciałbyś obstawiać zakłady High League na kolejnych edycjach, zarejestruj konto i koniecznie wykorzystaj fortuna kod promocyjny aktywujący kilka promocji dla nowych graczy. Firma od lat zyskuje pozytywne opinie ze względu na swoje doświadczenie w branży, szeroką ofertę zakładów, liczne bonusy oraz nowoczesną aplikację mobilną. Fortuna działa na polskim rynku od lat i posiada licencję Ministerstwa Finansów na organizowanie zakładów. To oznacza, że obstawianie w tym serwisie jest w pełni legalne i bezpieczne!

Gala z udziałem profesjonalistów

Podczas pierwszej edycji High League, jedną z najbardziej rozgrzewających walk wieczoru było starcie influencerki Lil Masti, znanej ze swojej dawnej działalności internetowej jako Sexmasterka z Ewą Brodnicką – zawodową pięściarką, byłą mistrzynią Europy i świata federacji WBO w wadze super piórkowej.

Wbrew przewidywaniom bukmacherów walkę wygrała Lil Masti dając tym samym dowód, że influencerka jest w stanie zachowując reżim treningowy tak samo dobrze przygotować się do walki jak profesjonalistka. Organizatorzy, chcąc zafundować widzom większe emocje zorganizowali także walkę w formule 1 vs 1 vs 1, a w klatce zmierzyli się Łukasz „Lukas TV” Wdowiak, Sebastian „Bunio” Szabunio i Kamil Kossakowski.

Podczas drugiej gali High League doszło do nieprzyjemnych incydentów z kibicami Elany Toruń, którzy dostali się do Ergo Areny na event i zaczęli wszczynać bójki z pseudokibicami z Gdańska. Na trybunach doszło do zamieszek, a walka Don Diego z Denisem Załęckim została z tego względu przełożona. Policja była zmuszona użyć gazu pieprzowego, by uspokoić agresorów. Wszczęło to dyskusję w mediach, czy organizacja gal ma sens, gdy dochodzi do sytuacji zagrażających bezpieczeństwu kibiców i osób pracujących na miejscu.

Zgodnie z ustawą hazardową z dnia 19 listopada 2009 r. obstawianie zakładów sportowych dozwolone jest od 18 lat. Hazard stwarza ryzyko straty finansowej, dlatego należy grać z umiarem! W Polsce można korzystać wyłącznie z legalnych podmiotów bukmacherskich. Należy przy tym podkreślić, że wszelkie korzystanie z zagranicznych gier hazardowych nieposiadających licencji wiąże się z konsekwencjami prawnymi.

Dołącz do dyskusji: High League – kto stoi za organizacją gali freak fight?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl