Nowa seria dokumentalna „Historia Auschwitz w 33 przedmiotach” w Polsat News i Polsat Rodzina

W środę, 27 stycznia Polsat Rodzina i Polsat News pokażą pilotażowy odcinek nowej serii dokumentalnej „Historia Auschwitz w 33 przedmiotach”. Premiera cyklu planowana jest na czerwiec.

MK
MK
Udostępnij artykuł:

„Historia Auschwitz w 33 przedmiotach” to seria dokumentalna ukazująca były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny. Zaprezentowane zostaną w niej przedmioty i miejsca związane z Auschwitz-Birkenau, a także wywiady z byłymi więźniami obozu i ekspertami.

- Dziś obserwujemy nieubłagany proces odchodzenia ostatnich Świadków. Oczywiście na zawsze pozostaną ich bezcenne relacje, spisane bądź nagrane, ale przemawiać z coraz większą siłą będą też autentyczne przedmioty i miejsca. Zwłaszcza że nieraz skrywają w sobie niezwykłe i poruszające historie. To często ostatnie ślady po Ofiarach, wstrząsające dowody zbrodni - ale też siły ducha, solidarności, przyjaźni i miłości. I jeszcze jedno: mało kto wie, że w Muzeum Auschwitz-Birkenau działa jedna z najnowocześniejszych pracowni konserwatorskich na świecie. Znakomici fachowcy opracowują tam unikalne metody ratowania tych przedmiotów przed destrukcyjnym upływem czasu - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Marek Zając, pomysłodawca i scenarzysta cyklu. - Nasza seria opowiada więc także o ludziach tu i teraz, o nowoczesnych technologiach służących zachowaniu pamięci, o codziennej pracy Muzeum - dodaje.

Pomysłodawcą i scenarzystą jest wspomniany już wyżej Marek Zając, który wspólnie z Radosławem Sławińskim odpowiada też za produkcję z ramienia Polsatu. Serię wyprodukowała firma Inbornmedia kierowana przez Macieja Pawełczyka i Radosława Wikierę. Audycja powstała przy ścisłej współpracy z Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

- To produkcja naprawdę na światowym poziomie. Zresztą inaczej być nie może, bo od początku jesteśmy w kontakcie z zagranicznymi dystrybutorami - informuje nas Zając.

Pilotażowy odcinek 27 stycznia

Pilot zaplanowanej na 11 odcinków serii wyemitowany zostanie w środę, 27 stycznia 2021 roku (w 76. rocznicę wyzwolenia KL Auschwitz) na antenie Polsat Rodzina o godz. 21.05 oraz Polsat News o 23.30.

Premiera całego cyklu planowana jest na czerwiec.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Pierwsze wyniki Wirtualnego Wskaźnika Wpływu w tym roku. 9 wniosków za styczeń

Pierwsze wyniki Wirtualnego Wskaźnika Wpływu w tym roku. 9 wniosków za styczeń

"My Company Polska" znika z papieru. Zostaną wydania specjalne [NASZ NEWS]

"My Company Polska" znika z papieru. Zostaną wydania specjalne [NASZ NEWS]

Newsmax w jakości 4K. "Większość treści będzie powstawać w Polsce"

Newsmax w jakości 4K. "Większość treści będzie powstawać w Polsce"

Dwucyfrowe spadki w prasie codziennej. Maleje przewaga "GW" nad "Rzeczpospolitą" i "DGP"

Dwucyfrowe spadki w prasie codziennej. Maleje przewaga "GW" nad "Rzeczpospolitą" i "DGP"

TVP Info z kolejnym programem o dezinformacji. Prowadzącym Dolatowski

TVP Info z kolejnym programem o dezinformacji. Prowadzącym Dolatowski

Transfery z "Rzeczpospolitej" do "Dziennika Gazety Prawnej"

Transfery z "Rzeczpospolitej" do "Dziennika Gazety Prawnej"