SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Hot dogi będzie można kupić w Żabkach bez personelu. Zrobi je robot

Żabka coraz mocniej rozwija sieć sklepów bezobsługowych Żabka Nano. Jednak dotąd ich oferta była ograniczona - nie można było w nich kupić popularnych Żabce hot dogów. Teraz to się zmieni. Dzięki rozwojowi technologii. W warszawskim sklepie przy ul. Dobrej 54 pojawił się robot Robbie, który sam przygotowuje hot dogi dla klientów. Pionierskie na polskim rynku urządzenie powstało przy współpracy Żabki i firmy VeloxAlph.

Article

- Hot dogi to kultowa przekąska na ciepło z Żabki. Stąd pomysł, aby były dostępne również w naszych bezobsługowych placówkach. We współpracy z zespołem VeloxAlpha S.A. stworzyliśmy robota Robbie, który w sposób zautomatyzowany i w pełni higieniczny przygotowuje dla klientów Żabki Nano hot dogi z ich ulubionymi dodatkami. Jest to pierwsze tego typu urządzenie na rynku. Cieszymy się, że Żabka Nano przeciera kolejne szlaki, oferując klientom najnowsze na rynku rozwiązania - mówi Paweł Grabowski, dyrektor ds. rozwiązań bezosobowych w Żabka Polska.

Za projekt i oprogramowanie robota Robbie odpowiada firma VeloxAlpha, która zrealizowała ten pionierski projekt na zamówienie Żabki. Nad jego stworzeniem pracowało koncepcyjnie 12 osób - sześć nad konstrukcją i sześć nad oprogramowaniem.

– Głównym bodźcem do stworzenia naszego produktu była waluta, jaką posługuje się człowiek w dzisiejszych czasach – czas. Nasze produkty powinny ułatwiać życie, być przyjazne w obsłudze i dostępne 24/7, dla każdego. Technologia gra kluczową rolę, ponieważ gwarantuje jakość, zwiększa bezpieczeństwo przygotowania żywności i zapewnia stałą dostępność – mówi Łukasz Drewnowski, CEO & coFounder w VeloxAlpha .

Robot przygotowuje hot doga - jak go zamówić?

Jak zamówić hot doga w sklepie Żabka Nano? Trzeba najpierw wejść do sklepu, korzystając z aplikacji Żappka, smartwatcha, karty bankowej czy aplikacji Apple Pay lub Google Pay, Potem należy podejść do ekranu przy maszynie i w trzech krokach złożyć zamówienie – wybierając rozmiar hot-doga, rodzaj parówki i sosu. Następnie trzeba je potwierdzić.

Status swojego zamówienia można śledzić na ekranie w górnej części robota. Gotowy hot dog dostępny jest do odbioru przez 40 sekund. Klient informowany jest o tym fakcie za pomocą komunikatu na poziomym ekranie u góry robota oraz za pomocą komunikatu głosowego. Sztuczna inteligencja umożliwia dodanie produktów z „hotdogomatu” do rachunku klienta.

Żabka Nano, innowacyjny koncept Żabki, rozpoczął swoją działalność w czerwcu 2021 r. Uruchomienie pierwszego sklepu w Poznaniu dało początek największej obecnie sieci sklepów autonomicznych w Europie. Do tej pory otwarte zostały łącznie 44 placówki Żabka Nano (działają pod szyldem Żappka) - spotkać je można m.in. w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy Gdańsku.

Dołącz do dyskusji: Hot dogi będzie można kupić w Żabkach bez personelu. Zrobi je robot

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Robo-tyka
Kto mi teraz zada kluczowe pytanie: jaka parówa wariacie?
odpowiedź
User
Skrytożercom mówimy NIE
Co to ma wspólnego z tematyką portalu? Inne akcje to też zlecenia za pieniądze?
odpowiedź
User
Marudy
Jest napisane, że to REKLAMA! Bardzo dobrze, że portal, który właśnie sami czytacie (!) ma z czego funkcjonować i nie umiera.
Sam bajer fajny, dla ludzi będzie to bardziej jako atrakcja, ale zawsze to coś innego
odpowiedź