SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

HP: przychód i zysk znowu w dół

Hewlett-Packard zaprezentował wyniki finansowe za swój ostatni kwartał.

HP: przychód i zysk znowu w dół

W zakończonym 30 kwietnia II kwartale roku finansowego 2012 przychód HP sięgnął 30,7 miliardów dolarów, co oznacza spadek o 3 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego (31,6 mld USD).

W tym samym czasie zysk netto firmy zmniejszył się o 31 proc., z 2,3 do 1,6 miliarda dolarów.

Na obu kontynentach amerykańskich HP miał mniej więcej taki sam przychód jak rok wcześniej (13,2 mld USD), podczas gdy w regionie Azji i Pacyfiku zanotował spadek o 1 proc., a w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki - o 7 proc.

65 proc. całkowitego przychodu firmy pochodziło w poprzednim kwartale spoza USA, w tym 35 proc. z regionu EMEA, 20 proc. z regionu Azji i Pacyfiku, a 10 proc. z Kanady i Ameryki Łacińskiej.

Jednocześnie HP zapowiedział masową redukcję zatrudnienia, w ramach której z pracą w firmie pożegna się aż 27 000 osób (więcej na ten temat).

  • Więcej informacji:
  • HP
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: HP: przychód i zysk znowu w dół

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl