SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Hubert Drabik szefem dystrybucji kanałów AXN w Europie Centralnej

Hubert Drabik zostanie dyrektorem dystrybucji w firmie Sony Pictures Television Networks, nadawcy kanałów AXN, na region Europy Centralnej. Będzie kierował tworzonym w Warszawie biurem spółki.

Drabik na nowo utworzonym stanowisku odpowiedzialny będzie za koordynowanie wszystkich działań sprzedażowych kanałów z portfolio SPT w regionie oraz nadzorowanie prac lokalnych managerów. Drabik będzie podlegał bezpośrednio pod general managera SPT Networks Central Europe Johna Rossitera.

Nowy dyrektor rozpocznie pracę w SPT na początku lata, ale już w maju zostanie otwarte samodzielne biuro nadawcy w Polsce. W tej chwili prowadzona jest rekrutacja pracowników do tego oddziału. W planach jest też uruchomienie kolejnych lokalnych siedzib firmy w Europie Centralnej.

Hubert Drabik obecnie pracuje w koncernie Viasat, gdzie pełni funkcję dyrektora sprzedaży na region Europy Centralnej i Wschodniej. Wcześniej  był dyrektorem zarządzającym i dyrektorem sprzedaży HBO Polska, odpowiadając za działalność operacyjną HBO w Polsce oraz rozwój stacji na nowych rynkach.

W portfolio kanałów SPT w Europie Centralnej wchodzą: AXN, AXN Spin, AXN Crime, AXN Sci-Fi, AXN HD oraz Animax. Nadawane są w 14 krajach: w Polsce, Czechach, na Słowacji, na Węgrzech, w Rumunii, Bułgarii, Serbii, Chorwacji, Słowenii, Macedonii, Kosowie, Bośni i Hercegowinie, Czarnogórze oraz w Mołdawii.

W Polsce dostępne są cztery z tych kanałów, czyli: AXN, AXN HD, AXN Crime i AXN Sci-Fi. Do końca marca br. za ich reprezentowanie na naszym rynku odpowiadała spółka HBO Polska (więcej na ten temat).

Dołącz do dyskusji: Hubert Drabik szefem dystrybucji kanałów AXN w Europie Centralnej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl