SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Producent programów dla Polsat Games ma nowego właściciela. Hubert Habas szefem sprzedaży Frenzy

Spółka ESE Entertainment przejęła firmę Frenzy, która produkuje programy dla Polsat Games. Do firmy dołączył Hubert Habas, który został dyrektorem sprzedaży.

Hubert Habas Article

Hubert Habas ze światem gamingu związany jest od 2008 roku. Przez ponad pięć ostatnich lat współpracował z ESL Gaming - zarówno w polskim oddziale, jak i w globalnych strukturach sprzedażowych.

- Od wielu lat z zainteresowaniem przyglądałem się dynamicznemu rozwojowi Frenzy. Po połączeniu z ESE doszedłem do wniosku, że to idealny moment, aby wspólnie rozwijać się na polskim i międzynarodowym rynku - powiedział Hubert Habas.

Frenzy odpowiada za kanał Polsat Games

Frenzy to dom produkcyjny odpowiadający za powstanie i prowadzenie telewizyjnego kanału Polsat Games. Firma produkuje wydarzenia związane z esportem i gamingiem, realizuje transmisje z rozgrywek, a także tworzy treści oraz opracowuje i wdraża kampanie reklamowe. Obsługuje również profesjonalny, zautomatyzowany sprzęt telewizyjny umożliwiający tworzenie programów reality show z każdego zakątka globu.

Współzałożycielem Frenzy jest Piotr Żak, członek rady nadzorczej Cyfrowego Polsatu. Mniejszościowy pakiet udziałów miał Arkadiusz Piotr Wilczewski.

ESE Entertainment - kanadyjska spółka rozrywkowa i technologiczna zajmująca się grami i esportem - 15 listopada ogłosiła zakończenie zapowiadającej od września akwizycji stu procent udziałów Frenzy. Jak podano w komunikacie "ruch ten pozwoli polskiej spółce rozpocząć międzynarodową ekspansję biznesową. ESE zyska z kolei wsparcie wiodącego domu produkcyjnego w Europie".

Zgodnie z warunkami przedstawionymi we wrześniu, ESE Entertainment miało nabyć 100% udziałów w Frenzy. Połowa wartości transakcji ma zostać zapłacona w gotówce, a reszta w akcjach zwykłych w ESE Entertainment. Ponadto najważniejsze osoby w spółce mają nadal prowadzić działalność operacyjną.

Spółka Frenzy w 2020 roku miała 8,1 mln zł przychodów i 414 tys. zł zysku netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Producent programów dla Polsat Games ma nowego właściciela. Hubert Habas szefem sprzedaży Frenzy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl