SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ich Troje jedzie na Eurowizję!

Widzowie Jedynki wybrali zespół, który będzie reprezentować nasz kraj na 51. Konkursie Piosenki Eurowizji w Atenach.

Sobotni koncert „Piosenka dla Europy” w telewizyjnej “Jedynce składał się z trzech części. W pierwszej prezentowali się wykonawcy biorący udział w konkursie:

• Brathanki – W nas ciepło wiosen
• Katarzyna Cerekwicka – Na kolana
• Danzel – Undercover
• Dezire – Good girl
• Ha-Dwa-O – Popatrz na mnie
• Ich Troje – Follow my heart
• Kto to – Zero do stracenia
• Leonie Kuizenga – Love is what we all need
• Mosqitoo – Jeżeli jesteś – wołam cię
• Katarzyna Moś – I wanna know
• Queens – I fell in love
• Maciej Silski – Za karę
• The Jet Set – How many people
• Agata Torzewska – Goodbye
• Sławomir Uniatowski – Kocham cię.

Po prezentacjach konkursowych w studiu wystąpili goście: Beata Kozidrak z zespołem Bajm oraz Blue Cafe.

W ostatniej części koncertu poznaliśmy wyniki głosowania - decyzją widzów na 51. Konkurs Piosenki Eurowizji w Atenach pojedzie - już po raz drugi -  zespół Ich Troje.

W krajowych eliminacjach zdobyli 17 punktów, tyle samo co Katarzyna Cerekwicka. Jednak zgodnie z regulaminem to grupa Michała Wiśniewskiego pojedzie do stolicy Aten, ponieważ więcej punktów otrzymali od publiczności.

Przypomnijmy, że polski reprezentant na Eurowizję w Atenach został wyłoniony w wyniku wspólnego głosowania telewidzów (SMS-y i audiotele) oraz jury złożonego z ekspertów muzycznych. Ich głosy zostały przeliczone na punkty, które następnie zostały zsumowane. W przypadku równej ilości punktów, zadecydowały głosy przyznane przez publiczność.

"Follow My Heart" Ich Troje otrzymało 5 punktów od jury, ale za to komplet 12 punktów przyznawanych przez widzów. W sumie 17 punktów zdobyła także Kasia Cerekwicka z utworem "Na kolana". W jej przypadku 10 głosów pochodziło od ekspertów muzycznych, a tylko 7 od publiczności.

Okazało się, że zadecydowało doświadczenie Michała Wiśniewskiego i jego ekipy, którzy już reprezentował Polskę na Eurowizji w 2003 roku. Ich Troje zajęło wówczas 7. miejsce, najlepsze w ostatnich latach spośród polskich reprezentantów.

Na scenie grupa pojawiła się w sześcioosobowym składzie - razem z Michałem Wiśniewskim zaśpiewały wszystkie trzy dotychczasowe wokalistki: Justyna Majkowska, Magda Femme i Ania Świątczak. Poza tym gościnnie wystąpił także Real McCoy, ceniony producent i autor eurodance'owych przebojów.

"Zrobimy promocję dla Polski, jakiej jeszcze nie było! Chciałbym podziękować publiczności - nie zawiedziemy was. Naprawimy to, co w Rydze musieliśmy się nauczyć" - zadeklarował ze sceny Michał Wiśniewski.

Na trzecim miejscu znalazł się duet The Jet Set z piosenką "How Many People". Trzynastka (taki numer wylosował ten zespół) wcale nie była pechowa dla debiutującej grupy, tworzonej przez pochodzącego z Chicago rapera Tray'a i 16-letnią wokalistkę Sashę, rodem z Sankt Petersburga. The Jet Set zdobył uznanie zarówno jury i publiczności otrzymując od nich po 8 punktów.

Najwięcej punktów od jury zdobyła grupa Dezire, wykonującą piosenkę "Good Girl" w stylu r'n'b. Na czele stoją dwie wokalistki Maja Studzińska i Ania Rusowicz, córka Ady Rusowicz i Wojciecha Kordy. Jednak tylko 2 punkty od telewidzów sprawiły, że Dezire ostatecznie znalazły się na 4. pozycji.

W skład jury, któremu przewodniczyła Maryla Rodowicz, weszli: Maria Szabłowska, Elżbieta Skrętkowska, Beata Drążkowska, Zbigniew Kukla, Robert Leszczyński i Janusz „Kosa” Kosiński (jako sekretarz jury, bez prawa głosu).

Półfinał Eurowizji 2006 odbędzie się w ateńskiej hali Olympic Indoor 18 maja, zaś wielki finał – 20 maja. W konkursie weźmie udział 38 państw. Grecja jest gospodarzem imprezy dzięki ubiegłorocznemu zwycięstwu Heleny Paparizou.

Dołącz do dyskusji: Ich Troje jedzie na Eurowizję!

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl