SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

II edycja Pracowni Umiejętności

Ogólnopolski program społeczny PTC

Rozpoczyna się (11 stycznia 2005r.) druga edycja Pracowni Umiejętności,  ogólnopolskiego programu społecznego realizowanego przez Polską Telefonię Cyfrową wraz z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce oraz 10 lokalnymi organizacjami pozarządowymi.

Program nastawiony jest na aktywizowanie młodzieży ze wsi i małych miejscowości.  Dzięki niemu młodzież uczy się pracy w grupie, planowania działań, opracowywania projektów i kosztorysów,  samodzielności i odpowiedzialności, czyli umiejętności, których nie można nauczyć się w szkole, a które są niezbędne na współczesnym rynku pracy. Dzięki Pracowniom młodzież może, np.: zorganizować kurs dziennikarstwa, tańca, sztuki aktorskiej, informatyki lub sfinansować zakup sprzętu potrzebnego do rozwijania zainteresowań.

W pierwszej edycji programu powstało 10 Pracowni Umiejętności. W 2004 projekt był realizowany na obszarze zamieszkanym przez ponad 858 tys. osób. W program zaangażowanych było bezpośrednio 4 tysiące młodych osób. Działania w ramach projektów objęły jednak grupę 3 razy większą, czyli 12 tys. osób: uczestników przedstawień, koncertów, happeningów, festynów, odbiorców pomocy wolontariackiej. Zrealizowanych zostało 219 projektów z dziedziny sportu, kultury i wolontariatu. Łączna wartość bezpośredniej pomocy finansowej w I edycji zakończonej w czerwcu 2004 wyniosła 200. 000 zł.

Pracownie są również wyposażane  przez Polską Telefonię Cyfrową  w urządzenia przybliżające młodzieży najnowsze technologie. W zeszłym roku były to komputery, a w  tegorocznej  edycji- skannery i moduły pamięci komputerowej.

Oprócz Pracowni Umiejetności, PTC prowadzi szereg innych działań na rzecz społeczności. Pomaga też doraźnie. Zarząd Polskiej Telefonii Cyfrowej, 5 stycznia 2005r. podjął decyzję o przekazaniu za pośrednictwem Caritas Polska sumy 1 000 000 zł na rzecz ofiar i poszkodowanych w wyniku tragedii  w Azji Południowo-Wschodniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: II edycja Pracowni Umiejętności

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl