SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pracownicy TVN w piątki pracują krócej. To globalna inicjatywa Warner Bros. Discovery

W czasie dwóch wakacyjnych miesięcy TVN Warner Bros. Discovery wprowadziło krótszy dzień pracy w piątki. To część globalnej inicjatywy Warner Bros Discovery Summer Friday. Program potrwa do 2 września, a pracownicy firmy w te dni pobyt w biurach o cztery godziny.

Article

Program ruszył na początku czerwca i dostosowany do rodzaju pracy na różnych stanowiskach oraz do potrzeb biznesowych w regionie. Członkowie zespołu TVN, którzy - z uwagi na specyfikę wykonywanych zadań - nie mogą skrócić swojego dnia pracy w piątki, mogą wykorzystać trzy dodatkowe dni urlopu w 2022 roku.

- Stale obserwujemy zmieniający się rynek pracy i zwracamy uwagę na oczekiwania naszych pracowników. Dzisiaj, po doświadczeniach, które płyną z hybrydowego modelu pracy podczas pandemii COVID-19 wiemy, że elastyczność to jedna z głównych cech, jakie powinny opisywać nowoczesne środowisko pracy - komentuje Agnieszka Maciejewska, VP People & Culture w TVN Warner Bros.

Discovery Summer Friday Program ma stanowić dodatkową zachętę dla pracowników do weekendowych wyjazdów, letniego odpoczynku i oderwania się od spraw służbowych. - Ze względu na bardzo różnorodne zadania naszych zespołów wprowadziliśmy także zamiennie możliwość wykorzystania dodatkowych dni wolnych od pracy. Pracujemy nad kolejnymi udogodnieniami, które pozwolą pracownikom łączyć pasję do pracy, którą wykonują z cennym czasem wolnym poza biurem – dodaje Agnieszka Maciejewska.

Ponad 2 tys. osób przeszkolonych w pół roku

TVN Warner Bros. Discovery w coraz szerszym zakresie stawia na politykę, mającą zachęcać pracowników do rozwoju. Tylko w drugim kwartale 2022 roku zrealizowano w firmie kilkanaście projektów rozwojowych, w których udział wzięło ponad 1000 uczestników. Pracownicy mogli poszerzać i wzmacniać swoje kompetencje, a szczególny nacisk położono na rozwój umiejętności przywódczych. Spółka zrealizowała też program rozwojowy dla kobiet.

Natomiast w pierwszym kwartale br. Grupa TVN zorganizowała 32 różne szkolenia i webinary wewnętrzne, w których udział wzięło łącznie ponad 1350 osób. Nadawca planuje w najbliższym czasie uruchomić kolejne projekty, w tym m.in. skierowany do różnych grup zawodowych i zespołów program szkoleniowy w zakresie usprawniania procesów i innowacji.

W 2020 r. Grupa TVN zanotowała spadek przychodów o 9,8 proc. do 1,87 mld zł, a jej zysk netto zmalał z 540,57 do 486,98 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Pracownicy TVN w piątki pracują krócej. To globalna inicjatywa Warner Bros. Discovery

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pytajacy
Inicjatywa nietrafiona.
Zespoły pracują w biurze 2x w tygodniu resztę dni zdalnie.
Kto z tego korzysta?
odpowiedź
User
Hik
Inicjatywa jedynie na papierze.
odpowiedź
User
Lol
To skracanie tak weszło, że niektórzy w piątki się dowiedzieli żeby w poniedziałek też nie przychodzić. Bo wlasnie są niepotrzebni. Jeszcze sporo osób będzie miało tak „skrócony” czas 😀
odpowiedź