SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Firma braci Sekielskich z zyskiem. Tomasz Sekielski nie pobiera wynagrodzenia

Tomasz Sekielski od chwili objęcia stanowiska redaktora naczelnego „Newsweeka” nie wypłaca sobie wynagrodzenia w spółce Kombinat Medialny - wynika ze sprawozdania, zamieszczonego w KRS. Taki stan rzeczy trwał od stycznia ubiegłego roku. Pieniędzy nie pobierał także prezes zarządu spółki Marek Sekielski. Firma braci zakończyła ubiegły rok z zyskiem netto wynoszącym ponad 90 tys. zł.

Marek i Tomasz Sekielscy, fot. youtubeArticle

Kombinat Medialny to spółka, w której udziałowcami są Marek Sekielski (30 proc. udziałów) i jego brat Tomasz (70 proc. udziałów). Z zamieszczonego na stronach KRS sprawozdania za rok 2022 wynika, iż spółka braci Sekielskich zakończyła ubiegły rok z przychodami netto na poziomie 307 887,19 zł – co oznacza wzrost rok do roku o 72 proc.

2021 rok zamknięty został bowiem przychodami w kwocie 178 310 zł. W minionym roku zmniejszyły się także koszty działalności operacyjnej Kombinatu: z 854 384 zł w roku 2021 do 654 012 zł w minionym (ponad 20 proc. spadku).

Na wynagrodzenia Kombinat Medialny przeznaczył w ub. roku 402 490 zł (dla porównania: rok wcześniej było to 352 361zł). Jak poinformowano w sprawozdaniu – spółka zatrudniała jedną osobę na etacie, a jej zarząd nie pobierał wynagrodzenia. Tomasz Sekielski zapowiadał to już w czerwcu ub. roku, obejmując stanowisko szefa tygodnika „Newsweek Polska”. - Wraz z rozpoczęciem pracy w „Newsweeku” zrezygnuję z pobierania wynagrodzenia w Sekielski Brothers Studio, ale niezmiennie zachęcam Was do finansowego wspierania naszej działalności - obiecywał.

Spółka Kombinat medialny zakończyła 2022 rok zyskiem netto w wysokości 90,6 tys, zł. Rok wcześniej miała stratę w wysokości ponad 58 tys. zł. Ubiegłoroczny zysk będzie przeznaczony na pokrycie straty z lat ubiegłych. W sprawozdaniu zapisano także, iż spółka planuje dalszy rozwój działalności oraz „nie istnieją żadne okoliczności wskazujące na zagrożenie kontynuowania przez spółkę działalności”.

Wyniki na plusie, filmów wciąż nie ma

Od początku 2021 roku na kanale „Sekielski Brothers Studio” pojawiają się regularnie odcinki programów publicystycznych i społecznych, które realizowane są w studiu przygotowanym dzięki środkom ze zbiórki na Patronite. Tylko część z nich prowadzą bracia Sekielscy.

Przez ostatnie dwa lata natomiast o połowę spadła liczba patronów Sekielskich na Patronite, a miesięczne wsparcie zmalało o 56 procent, czyli o 29,8 tys. zł - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl. Spory w tym udział mają niespełnione obietnice dotyczące kolejnych filmów: o SKOK-ach i Janie Pawle II. Dat ich premier Sekielscy nie podają ani mediom, ani patronom.

Rekordy biły dwa filmy dokumentalne o pedofilii w Kościele autorstwa Sekielskich. Udostępnione w maju 2019 roku „Tylko nie mów nikomu” obejrzano 24 mln razy, a wypuszczoną rok później „Zabawę w chowanego” - 8,2 mln razy.

Dołącz do dyskusji: Firma braci Sekielskich z zyskiem. Tomasz Sekielski nie pobiera wynagrodzenia

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hmm
Pan absolwent technikum budowlanego nie pobiera wynagrodzenia, bo za kasę za zbiorek na reportaze zafundował sobie operację zmniejszenia bebzona.
odpowiedź
User
Miałeś zniszczyć Sithów, a nie dołączyć do nich
jako patron czuje sie przez tych panów oszukany. Nigdy wiecej nie wezme działu w ich zbiórkach. z cierpienia innych uczynili sobie biznes. to nie dziennikarze tylko hieny pazerne na kasę. Szkoda, bo zapowiadało sie dobrze.
odpowiedź
User
Pol
Cwaniaczki z miodem w uszach.
odpowiedź