SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Większość mężczyzn nosi brodę i zarost, młodsi częściej golą włosy na ciele (infografika)

60% mężczyzn w Polsce nosi kilkudniowy zarost lub brodę. Wynika to przede wszystkim z pobudek wizualnych i estetycznych, gdyż panowie w 63% przyznają, że po prostu podoba im się to, co widzą w lustrze - wynika z badania ReScope.

Zwolennicy krótszego zarostu w zwracają uwagę na powody pragmatyczne jak brak czasu i niechęć do samodzielnego, systematycznego golenia się (57% badanych).  Brody noszą najczęściej młodsi przedstawiciele badanej grupy. Wybierają najczęściej kształt będący kombinacją brody pełnej i okalającej. Jej pielęgnacja ogranicza się do jej strzyżenia i przycinania.

54,6% panów w celu pielęgnacji i formowania brody nie korzysta z usług fryzjera lub barbera. Najczęściej wymienianym urządzeniem do jej przycinania jest maszynka do golenia, szczególnie wśród noszących zarost lub golących się na gładko, czyli tych, których zapuszczanie brody irytuje i nie znoszą drapania, czy swędzenia skóry.

Panowie podobnie jak panie cenią sobie usługi fryzjerskie. Ponad połowa ankietowanych przyznała, że nigdy nie strzygła się we własnym zakresie lub zdarza im się to okazjonalnie. Głównym powodem częstszego korzystania z usług fryzjera jest przekonanie, że salony fryzjerskie posiadają lepszej jakości, bardziej profesjonalny sprzęt strzyżenia włosów, a i umiejętności stylisty są tu znaczące, bo panowie lubią się sobie podobać.

55 proc. mężczyzn goli włosy na ciele

Według tych badanych, którzy strzygą włosy maszynką w domu (47% badanych), jest to łatwiejsze i szybsze rozwiązanie niż umówienie wizyty u fryzjera. Grupa ta najczęściej nosi włosy o długości nieprzekraczającej 6 milimetrów.

55% mężczyzn przyznało, że trymuje lub goli włosy na ciele, w szczególności pod pachami i w miejscach intymnych. Większość z panów nigdy nie korzystała z urządzeń typu IPL do trwałego usuwania owłosienia, a wynika to głównie z przekonania, że sama depilacja wydaje im się mało męska. Tylko nieliczni ankietowani przyznali, że stosują urządzenie IPL, którym pozbywają się włosów pod pachami, w miejscach intymnych i na klatce piersiowej.

Badanie zostało przeprowadzone przez instytut badawczy ReScope na zlecenie firmy Remington, na grupie ponad tysiąca mężczyzn w wieku od 18. do 64. roku życia.

Dołącz do dyskusji: Większość mężczyzn nosi brodę i zarost, młodsi częściej golą włosy na ciele (infografika)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl