SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Większość Amerykanów pozytywnie o imigrantach

W amerykańskim społeczeństwie utrzymuje się w większości pozytywne podejście do wpływu jaki na ich kraj wywierają imigranci - wynika z badania Pew Research Center.

Donald Trump, fot. materiały prasoweArticle

Większość obywateli USA (62 proc.) uważa, że imigranci umacniają ich kraj ze względu na swoją ciężką pracę. Tylko 28 proc. badanych jest zdania, że są oni dla państwa obciążeniem, gdyż podejmują pracę, korzystają z mieszkań oraz z opieki zdrowotnej.

W ostatnich kilku latach takie podejście utrzymuje się na stabilnym poziomie, ale już porównując z sytuacją sprzed ćwierćwiecza, znacząco się ono zmieniło. W 1994 r. poglądy Amerykanów na temat imigrantów stanowiły przeciwieństwo obecnych: 63 proc. było zdania, że są oni obciążeniem, a 31 proc., że umacniają ich kraj.

Wyraźne różnice w ocenie imigrantów widać biorąc pod uwagę poglądy i wiek Amerykanów. Demokraci zdecydowanie częściej mają o imigrantach pozytywne zdanie (83 proc. uważających, że umacniają ich kraj vs. 11 proc. uważających, że stanowią obciążenie), inaczej niż Republikanie (38 proc. vs. 49 proc.). Ze względu na wiek, najwięcej osób twierdzących, że imgranci umacniają pozycję USA, odnotowano wśród Millenialsów (osoby urodzone w latach 1981-1996 - 75 proc.). Tak samo uważa 63 proc. przedstawicieli Gen X (osoby urodzone w latach 1965-1980), 52 proc. przedstawicieli pokolenia "Baby Boomers" (1946-1964) oraz 44 proc. przedstawicieli najstarszego pokolenia "Silent" (1928-1945).

Badanie zostało przeprowadzone przez Pew Research Center w dniach 9-14 stycznia 2019 r., metodą wywiadów telefonicznych, na próbie 1505 dorosłych mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

Dołącz do dyskusji: Większość Amerykanów pozytywnie o imigrantach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl