SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

IMS chce wypłacić 2,18 mln zł dywidendy

Zarząd zajmującej się marketingiem sensorycznym firmy IMS chce, żeby wypłaciła 2,18 mln zł dywidendy, po 7 groszy na akcję.

Article

W komunikacie giełdowym IMS zaznaczono, że rekomendacja zarządu dotycząca dywidendy wynika z szerokiej analizy sytuacji firmy oraz otoczenia gospodarczego. - W szczególności chodzi o stabilną, dobrą sytuację finansową Emitenta, powiększanie ilości lokalizacji abonamentowych oraz odradzające się przychody z usług reklamowych - stwierdzono.

Przypomniano, że zgodnie z polityką dywidendową IMS wypłaca akcjonariuszom minimum 60 proc. skonsolidowanego zysku netto przypisanego jednostce dominującej. W ub.r. grupa kapitałowa IMS w ujęciu skonsolidowanym zanotowała spadek przychodów o 38,1 proc. do 36,78 mln zł oraz zysku netto z 9,36 do 3,16 mln zł.

W środę na koniec sesji za akcję IMS płacono 3,59 zł. Przy takim kursie stopa proponowanej dywidendy wynosi 1,9 proc. Największymi akcjonariuszami spółki są jej wiceprezes Dariusz Lichacz (ma walory stanowiące 19,9 proc. kapitału) i prezes Michał Kornacki (19,21 proc.).

W pierwszym kwartale br. przychody sprzedażowe grupy IMS zmalały rok do roku z 10,41 do 7,17 mln zł, a wynik netto z 892 tys. zł zysku do 64 tys. zł straty.

Dołącz do dyskusji: IMS chce wypłacić 2,18 mln zł dywidendy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl