SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa IMS z 58,9 mln zł wpływów i 9,5 mln zł zysku w ub.r., 2,5 tys. więcej obsługiwanych lokalizacji

Zajmująca się marketingiem sensorycznym grupa kapitałowa IMS według szacunkowych danych w ub.r. zanotowała 58,9 mln zł przychodów ze sprzedaży, 18 mln zł zysku EBITDA, 11,9 mln zł zysku EBIT i 9,5 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej. Zarząd chce, żeby wypłaciła dywidendę wynoszącą po 20 groszy na akcję.

Article

W 2018 roku grupa IMS miała 53,25 mln zł wpływów sprzedażowych, 12,07 mln zł zysku EBIT i 9,29 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej.

W ub.r. liczba lokalizacji obsługiwanych przez IMS w modelu abonamentowych zwiększyła się o 2 463, z czego 1 494 zostało pozyskanych od sierpnia do grudnia. - Co oznacza, że ich wpływ na wyniki 2019 roku był relatywnie niewielki, natomiast silniej wpłyną na wyniki roku 2020 i kolejnych. Analogicznym rokiem inwestycyjnym w Grupie IMS, choć na zdecydowanie mniejszą skalę tak jeśli chodzi o różnorakość projektów jak i o poniesione wydatki, był rok 2016. Zaowocowało to później bardzo dobrymi wynikami finansowymi w roku 2017 i 2018 - zaznaczyła firma w komunikacie giełdowym.

Grupa IMS w ub.r. przeprowadziła szereg inwestycji, m.in. powiększyła działy sprzedażowe (głównie w swojej spółce zależnej Mood Factory) pozyskujące lokalizacje abonamentowe na rynkach lokalnych, przygotowywała i oferowała własne biblioteki muzyczne, realizowała szerokie działania marketingowe oraz projekt Aroma Next Generation, dotyczący stworzenia własnego, nowoczesnego urządzenia do aromamarketingu

- W ocenie zarządu emitenta (czyli IMS - przyp.) biorąc pod uwagę tak szeroko prowadzone inwestycje, Grupa IMS osiągnęła bardzo dobre wyniki finansowe w 2019 roku. Te inwestycje już przynoszą pierwsze efekty - stwierdzono w komunikacie.

Wzrosły przychody i zysk APR

Spółka zależna APR, przejęta przez Grupę IMS w październiku 2018 roku, w ub.r. zanotowała wzrost wpływów sprzedażowych o 52 proc. do 4,965 mln zł. Jej zysk EBITDA poszedł w górę o 136 proc. do 1,254 mln zł, zysk EBIT o 238 proc. do 966 tys. zł, a zysk netto - aż o 533 proc. do 914 tys. zł.

Zarząd IMS podkreśla w komunikacie, że było to udane przejęcie.

Dywidenda po 20 groszy na akcję

Zarząd IMS zapowiedział, że zarekomenduje radzie nadzorczej i walnemu zgromadzeniu akcjonariuszy wypłacenie dywidendy w wysokości 20 groszy na akcję. Oznacza to, że kwota dywidendy wyniesie maksymalnie 6,284 mln zł, natomiast stopa dywidendy, biorąc pod uwagę kurs z zamknięcia sesji giełdowej w miniony piątek - 5,18 proc.

Dywidendą objętych będzie maksymalnie 31,424 mln akcji IMS, bez uwzględnienia akcji, które przeznaczono do umorzenia decyzją akcjonariuszy z drugiej połowy stycznia br. -

- Z uwagi na trwający proces nabywania akcji własnych, które nie uczestniczą w dywidendzie, ostateczna liczba akcji będących w posiadaniu akcjonariuszy i uprawniających do dywidendy za rok 2019 oraz wartość wypłacanej dywidendy zostanie ustalona przez zarząd spółki po zatwierdzeniu dywidendy do wypłaty przez ZWZ (zwyczajne walne zgromadzenie - przyp.) według stanu na dzień dywidendy. Przy czym intencją Zarządu jest rekomendowanie ZWZ utrzymania stałej wartości dywidendy w wysokości 20 gr na akcję za 2019 rok - opisano w komunikacie IMS.

Zaznaczono, że proponowana dywidenda jest zgodna z przyjętą w 2016 roku polityką dywidendową grupy IMS zakładającą wypłatę akcjonariuszom minimum 60 proc. skonsolidowanego zysku netto przypisanego jednostce dominującej.

Pod koniec ub.r. grupa IMS poinformowała, że zaczyna szukać inwestora strategicznego do wsparcia jej ekspansji międzynarodowej. Zaznaczono, że firma zidentyfikowała już kilka interesujących celów akwizycyjnych w sektorze marketingu sensorycznego, głównie działających w Europie. Zarząd ocenił, że kupno kilku rentownych podmiotów zagranicznych o przychodach w przedziale 15-100 mln zł „możliwe jest jedynie przy wsparciu silnego, ukierunkowanego na osiągnięcie celu partnera”.

Firma IMS jest notowana od 2012 roku jest notowana na warszawskiej giełdzie. Głównymi akcjonariuszami spółki są Dariusz Lichacz (19,12 proc.), Michał Kornacki (18,66 proc.), TFI Opera (13,08 proc.) i Artur Czeszejko-Sochacki (10,36 proc.). W poniedziałek na koniec sesji za akcję IMS płacono 3,98 zł, co daje kapitalizację w wysokości 128,8 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Grupa IMS z 58,9 mln zł wpływów i 9,5 mln zł zysku w ub.r., 2,5 tys. więcej obsługiwanych lokalizacji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl