SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Indeks WIG20 zakończył piątek i cały tydzień na minusie

Indeks WIG20, skupiający największe spółki warszawskiego parkietu, zakończył zarówno piątek jak i cały tydzień na minusie. I choć przez tydzień indeks polskich blue chipów stracił 5%, to piątkowy spadek był symboliczny i wyniósł zaledwie 0,2%.

Indeks WIG20 zakończył piątek i cały tydzień na minusie

"Dzisiejszą sesję WIG20 rozpoczął z poziomu 2.142,2 pkt, notując wzrost w wysokości 1,0%. Podobnie wyglądała sytuacja na giełdach zachodnich, które po dodatnim otwarciu rozpoczęły konsolidację. Zachowawczy kierunek podyktowany był brakiem doniesień makro z rynku europejskiego jak również w miarę stabilną postawą amerykańskich futures, które utrzymywały się powyżej 1.000 pkt" - poinformował analityk Beskidzkiego Domu Maklerskiego Marcin Stebakow.

Według niego, WIG20 w pierwszych minutach zdołał wyznaczyć maksymalny punkt dzisiejszego handlu na wysokości 2.158 pkt (+1,7%), a w kolejnych godzinach, podążając w konsolidacyjnym nastroju za zachodnimi parkietami poruszał się na wysokościach ograniczonych poziomami 2.153-37 pkt.

"Przed godz. 14:30, kiedy to napłynąć miały dane z amerykańskiego rynku pracy parkietami zaczęły rządzić emocje, przyczyniając się tym samym do zwiększenia amplitudy wahań" - czytamy w jego komentarzu.

Odczyt stopy bezrobocia okazał się większy od prognozowanych 9,5% i w sierpniu ukształtował się na poziomie 9,7%, co jednocześnie było jest najgorszym wynikiem od lipca 1984 roku. Gorszy odczyt spowodował szybką reakcje na parkietach. WIG20 w ciągu paru chwil zdołał stracić 20 pkt po czym równie szybko powrócił na wysokość (2.145 pkt) z przed ruchu, poinformował Stebakow. Kolejny spadek sprowadził WIG20 na wysokość 2.110 pkt (-0,5%) pogłębiając wcześniejszy dołek.

"Rozchwiane parkiety nie dawały nadziei na stabilizację, podobnie jak rozpoczynający handel rynek kasowy na Wall Street dlatego też WIG20 po lekkiej korekcie po raz kolejny skierował się na południe wyznaczając dzienne minimum na poziomie 2.106,8 pkt (-0,7%)" - podsumował analityk.

Ostatecznie piątkowy handel zakończyliśmy na poziomie 2.117,09 pkt, po spadku o 0,20%. WIG spadł o 0,51% do 36.191,65 pkt. Obroty akcjami wyniosły ok. 1,05 mld zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Indeks WIG20 zakończył piątek i cały tydzień na minusie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl