SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Informacji finansowych najczęściej szukamy online

Internet jest przez Polaków najczęściej wykorzystywanym, a także najbardziej wiarygodnym źródłem pozyskiwania informacji na tematy finansowe - wynika z badania IIBR.

60% Polaków informacje na tematy finansowe pozyskuje samodzielnie, poprzez strony internetowe instytucji finansowych. Co więcej, strony te są uważane przez respondentów za równie wiarygodne jak samodzielnie dokonywane przez nich analizy danych rynkowych czy funduszy inwestycyjnych.

Dla porównania, bezpośrednia relacja z ekspertem jest najbardziej preferowaną drogą do pozyskiwania wiedzy na tematy finansowe tylko dla 35% badanych.

Ważnym źródłem informacji na tematy finansowe są publikacje w internecie (51%), artykuły prasowe (48%) oraz programy telewizyjne lub radiowe (44%). Badani wskazali również, że dość często (41%) korzystają z opinii znajomych, jednak nie jest to ich zdaniem wiarygodne źródło informacji o zagadnieniach związanych z finansami. Publikacje naukowe z dziedziny ekonomii i finansów cieszą się najmniejszą popularnością - korzysta z nich 16% respondentów - i są uważane za najmniej wiarygodne.

72% badanych jest świadomych istnienia narzędzi online do kupowania jednostek funduszy inwestycyjnych i zarządzania nimi, choć dotąd jedynie 21% z nich korzysta lub korzystało.

Badanie zostało przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych na zlecenie Domu Maklerskiego BOŚ i Union Investment TFI w marcu 2014 r. w formie ankiety internetowej. Wielkość próby: N=600, wiek: 20-65 lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Informacji finansowych najczęściej szukamy online

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl