SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

“Informator Prawno-Podatkowy” znika z kiosków

Infor Ekspert zdecydował o zaprzestaniu wydawania tygodnika “Informator Prawno-Podatkowy”. Od czerwca br. projekt będzie funkcjonował tylko w internecie. W związku z tym z firmą rozstało się siedem osób.

“Informator Prawno-Podatkowy” znika z kiosków

Powodem decyzji wydawnictwa o zamknięciu drukowanego tytułu jest jego niska sprzedaż przy wysokich kosztach produkcji. Z danych ZKDP wynika, że wprowadzony we wrześniu 2010 roku na rynek tygodnik od początku nie notował dobrych wyników.

Nakład "Informatora Prawno-Podatkowego" we wrześniu ub.r. wyniósł aż 130 tys. egz. (więcej na ten temat), ale średnia sprzedaż ogółem w tamtym miesiącu to było zaledwie 8,7 tys. egz. W kolejnych miesiącach było już tylko gorzej. W październiku sprzedaż ogółem spadła do 8,1 tys. egz., a w listopadzie i grudniu ub.r. nie przekroczyła 7 tys. W styczniu br. magazyn trochę poprawił wynik przekraczając 8 tys. egz., ale w lutym i marcu sprzedaż ogółem znów spadła poniżej 6 tys. egz. Wysokości kwietniowej sprzedaży na razie brak w bazie ZKDP, a wydawca informuje jedynie, że była “niezadowalająca”. Magazyn kosztował w pierwszych miesiącach 5,90 zł, a od stycznia br. - 6 zł.

Infor Ekspert przy wprowadzeniu pisma na rynek nie deklarował planowanej sprzedaży. - Chcemy być liderem sprzedaży kontentu dotyczącego prawa i podatków - mówiła wtedy Aneta Kowalska, dyrektor marketingu i sprzedaży spółki. Od początku wydawca informował jednak, że istotną część projektu jest serwis internetowy ipp24.pl.

Już w styczniu br. widać było, że wydawnictwo nie jest zadowolone z rozwoju drukowanego tygodnika. Ze stanowiska redaktora naczelnego tytułu odszedł wtedy Zbigniew Biskupski, który z grupą Infor PL związany był od 15 lat. Kierowanie redakcją przejęła jego dotychczasowa zastępczyni Marzena Nikiel (więcej na ten temat).

Pierwszy numer "Informatora Prawno-Podatkowego" z 20 września 2010 roku

Ostatni papierowy numer “Informatora Prawno-Podatkowego” ukaże się w poniedziałek 30 maja br. W związku z likwidacją papierowego wydania wydawnictwo wczoraj zakończyło współpracę z siedmioma osobami - pracownikami i współpracownikami redakcji tytułu. Marzena Nikiel pozostaje w firmie i będzie nadal pełniła funkcje naczelnej Grupy Publikacji dla Firm oraz  Grupy Publikacji Księgowych i Finansowych. Kilkuosobowa redakcja wydania internetowego, którą kieruje Łukasz Bielak, pozostaje bez zmian.

Spółka przygotowała dotychczasowych prenumeratorów tygodnika do przejścia na wydanie internetowe i deklaruje dalszy rozwój serwisu ipp24.pl. Będzie on miał charakter portalowy, nie znajdziemy w nim już plików pdf. z kolejnymi numerami “IPP”. Jak podaje Infor Ekspert, serwis ten ma ponad 2 tys. prenumeratorów.

- Przechodzenie tradycyjnych wydawców do internetu to trend ogólnoświatowy, który obserwujemy także w Polsce - mówi Piotr Borkowski, prezes Infor Ekspert cytowany w oświadczeniu, które otrzymał portal Wirtualnemedia.pl. - Funkcjonalność internetu, szybkość przekazywania informacji i aktualizacji treści to wartości, które są coraz ważniejsze dla naszych klientów. Stąd już od kilku lat coraz większą rolę w naszym portfelu produktów odgrywają grupa publikacji elektronicznych Inforlex.pl i serwisy specjalistyczne on-line - podkreśla .

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: “Informator Prawno-Podatkowy” znika z kiosków

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tyczyński
czego się Infor nie dotknie to spieprzy
odpowiedź
User
Premier
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii, obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi"
odpowiedź
User
pokropek
Żenada. Ze 130 tys. nakładu Informatora PP- INFOR sprzedawał najpierw 8700egz, a potem nawet 6 tys. To rekord świata w nieudolności.
Panie Prezesie Pieńkowski - gratulacje.
To naprawdę piękna katastrofa. Podjęliście wyzwanie i nawet mu sprostaliście !
Tak trzymać !
odpowiedź