SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Infovide-Matrix liczy na powtórzenie wyników z 2009 r., pomimo słabszego I kw.

Spółka informatyczna Infovide-Matrix nadal liczy na to, że w 2010 r. jej wyniki finansowe będą zbliżone do osiągniętych rok wcześniej, wynika z wypowiedzi wiceprezesa Borysa Stokalskiego dla agencji ISB. W I kw. spółka zanotowała gorsze wyniki niż przed rokiem.

"Ciągle naszym celem jest powtórzenie wyników ubiegłorocznych" - powiedział ISB Stokalski. Jego zdaniem, jest to możliwe, o ile na całym rynku informatycznym, na przełomie III i IV kwartału, nastąpi znaczące ożywienie.

"Na razie tego impulsu nie widać na poziomie backlogu, ale widać ożywienie w pracach handlowych: zapytaniach biznesowych i umowach ramowych podpisywanych ze spółkami" - dodał Stokalski. Jego zdaniem, powinno to się przełożyć na ożywienie sytuacji w całej branży w drugiej połowie roku.

Backlog Infovide-Matrix na 2010 r. (według stanu na kwiecień) ma wartość 69 mln zł wobec 106 mln zł zanotowanych w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Skonsolidowane przychody Infovide-Matrix w I kwartale wyniosły 40,71 mln zł wobec 50,22 mln zł rok wcześniej. Skonsolidowany zysk netto przypadający na jednostkę dominującą spadł o 92% do 262 tys. zł.

"Tak znaczący spadek zysku netto w dużej mierze wynika, że zdarzenia jednorazowego. Był nim projekt dla kluczowego partnera biznesowego, którego realizacja w terminie okazała się znacznie droższa niż zaplanowano" - powiedział Stokalski. Wpływ tego wydarzenia na zysk netto spółka wyceniła na 1,7 mln zł. Stokalski podkreślił, że nie widzi ryzyka powtórzenia takiego zdarzenia. Dodał, że jeśli spółka zapowiada zamiar powtórzenie ubiegłorocznego wyniku, to obejmuje to również "wyrównanie" tej nieplanowanej straty.

Infovide-Matrix miał 12,89 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2009 roku wobec 14,15 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 230,71 mln zł wobec 224,50 mln zł rok wcześniej

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Infovide-Matrix liczy na powtórzenie wyników z 2009 r., pomimo słabszego I kw.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl