SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Innovation Nest inwestuje w polski startup International Coupons wyceniany na 20 milionów złotych

Fundusz Innovation Nest zainwestował w polski startup International Coupons prowadzący w 18 krajach serwisy z kuponami rabatowymi. - Wierzę, że International Coupons jest dopiero na początku swojej drogi, a przed firmą i zespołem jeszcze wiele lat wzrostów - podkreśla w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Marcin Szeląg, partner w Innovation Nest.

fot. Shutterstock.comArticle

W Polsce International Coupons prowadzi działający od 2010 r. serwis kodyrabatowe.pl, który jest liderem sprzedaży w swoim segmencie. Oprócz tego firma w ciągu kilku lat działalności rozszerzyła ją na dodatkowe rynki, lokalne wersje serwisów rabatowych International Coupons są obecne w 18 krajach na świecie.

Teraz w startup postanowił zainwestować fundusz Innovation Nest. Obie strony umowy nie podają wartości transakcji, jednak w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Szymon Dobosz, CEO International Coupons podkreśla, że nie chodzi w niej wyłącznie o pieniądze, choć przez rynek wartość International Coupons jest obecnie oceniana na 20 mln zł.

- Przy wyborze funduszu bardzo ważne były dla nas aspekty pozafinansowe, jak sieć kontaktów czy know how osób w danym funduszu - zdradza Szymon Dobosz. Jednocześnie ujawnia najbliższe plany firmy, w których realizacji ma pomóc wsparcie od inwestorów. - Odnośnie planów to chcemy stworzyć kompleksowe narzędzie do oszczędzania, niezależnie czy kupuje się telewizor w sklepie internetowym czy kanapkę w osiedlowym sklepie - zaznacza szef International Coupons. - Środki przeznaczymy na rozwój produktu, w szczególności dalszy rozwój aplikacji mobilnej (która w tym momencie, kilka miesięcy po starcie ma ponad 250 tys. instalacji) oraz ekspansję zagraniczną. Działamy w 18 krajach, planujemy otwierać kolejne, szczególnie interesująca jest dla nas Azja Południowo - Wschodnia.

Z kolei Marcin Szeląg, partner w Innovation Nest zdradza nam co przyciągnęło fundusz do polskiego startupu.

- International Coupons jest jedną z nielicznych polskich spółek internetowych, która prowadzi swoją działalność na tak wielu rynkach zagranicznych - podkreśla Marcin Szeląg. - Do inwestycji w International Coupons przekonało nas przede wszystkim to co udało się zbudować zespołowi do tej pory (trakcja) oraz potencjał jaki stoi przed rynkiem, na którym działa spółka. E-commerce staje się bardzo ważnym kanałem sprzedaży dla wielu marek. Mobile i m-commerce daje niespotykany do tej pory zasięg działania. International Coupons znajduje się w ciekawym miejscu wpasowując się w oba trendy. Zespół pokazał, że potrafi docierać do użytkowników na całym świecie dając im wartość w postaci zniżek na zakupy. Imponująca była również wartość sprzedaży wygenerowanej dla swoich partnerów. Wierzę, że International Coupons jest dopiero na początku swojej drogi, a przed firmą i zespołem jeszcze wiele lat wzrostów - zaznacza Szeląg.

Obecnie w portfolio Innovation Nest znajduje się ponad 20 inwestycji w startupy na różnych etapach ich rozwoju. Szeląg przyznaje, że klimat na rynku sprzyja inwestowaniu w młode innowacyjne firmy.

- Nie da się ukryć, że znajdujemy się obecnie w niesamowicie silnym trendzie technologicznym - podkreśla partner w Innovation Nest. - Na całym świecie powstają tysiące startupów, które próbują w jakiś sposób polepszyć nasze życie - zarówno prywatne jak i biznesowe. Polska nie jest wyjątkiem. Chociaż ekosystem startupowy dopiero rodzi się w naszym kraju, to już można zobaczyć wiele optymistycznych oznak. Polskie startupy zbierają finansowanie od zagranicznych inwestorów: Estimote, Base, Docplanner, Brainly czy UXPin. Polskie startupy były reprezentowane w dwóch z najlepszych akceleratorach na świecie - Ycombinator i 500 Startups. Google ogłosił, że otwiera swój kampus w Warszawie. Z rozmów jakie często prowadzę z zagranicznymi inwestorami wynika, że Polska coraz częściej jest zauważana jak "startup hub". Obserwując rynek startupów od 10 lat widzę ogromną zmianę. Mieliśmy jeszcze zbyt mało dużych wyjść z inwestycji w tym czasie aby liczba zakładanych startupów szła w tysiące ale powoli dynamika nabiera tempa. Na pewno Polska może być liderem regionu. Spoglądając w przyszłość, jestem nastawiony bardzo optymistycznie do inwestowania w Polsce - podsumowuje Szeląg.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Innovation Nest inwestuje w polski startup International Coupons wyceniany na 20 milionów złotych

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pavv
90% tych startupów to bańki które za rok, dwa pękną z hukiem!
odpowiedź
User
ja
Daremna strona. Klikam w pierwszy lepszy kod -> Reserved -> Zobacz kod -> i tu niemiła niespodzianka bo zamiast kodu informacja, że pojawi się w danych gazetach. Porażka.
odpowiedź