SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

InPost wzmacnia zarząd we Francji i Wielkiej Brytanii

Nowi dyrektorzy zarządzający dołączają do Grupy InPost i obejmą stanowisko CEO na kluczowych rynkach. Neil Kuschel został dyrektorem zarządzającym w InPost w Wielkiej Brytanii. Laurent Bendavid został CEO Mondial Relay - odpowiadając za Francję, Belgię, Niderlandy i Luksemburg. 

Laurent Bendavid przez ostatnich pięciu lat pełnił funkcję dyrektora generalnego w Alliance Healthcare France, części globalnej organizacji Cencora, firmy z branży farmaceutycznej. Wcześniej był dyrektorem generalnym w Logista France, nadzorującym dystrybucję dla ponad 50 tysięcy punktów sprzedaży artykułów spożywczych, napojów i innych produktów.

Od 1994 do 2013 roku Laurent zajmował różne stanowiska związane z obszarem B2C w Grupie Carrefour, pracując we Francji, Ameryce Południowej, Bułgarii oraz na szczeblu międzynarodowym jako wiceprezes ds. handlowych i rozwoju nowych koncepcji.

Laurent Bendavid

Laurent Bendavid 

Zobacz: Usługa płatnicza InPostu ma już milion użytkowników

Neil Kuschel ma różnorodne doświadczenia zdobyte jako dyrektor generalny czy doradca zarządu, ale także na wysokich stanowiskach kierowniczych związanych z logistyką i technologią w e-commerce. Przez ponad 12 lat na stanowiskach na szczeblu wykonawczym pomagał brytyjskim i europejskim markom w ekspansji, doskonaląc je w zakresie sprzedaży bezpośredniej do konsumenta (D2C). Wcześniej, przez 5 lat był dyrektorem generalnym platformy Global-e w Europie. Przez 20 lat Neil pracował w DHL, działając w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Jako wiceprezes ds. sprzedaży DHL w Wielkiej Brytanii, był odpowiedzialny za wszystkie działania sprzedażowe w kraju.

Neil Kuschel

Neil Kuschel

– Po sukcesie w Polsce, Grupa InPost stawia na rozwój swojej aktywności na innych rynkach europejskich – dlatego niezwykle się cieszę, że dołączyli do nas dwaj wybitni liderzy, którzy pomogą nam zrealizować nasze strategiczne cele rozwoju na dwóch kluczowych dla nas rynkach. Przyspieszenie ekspansji w Wielkiej Brytanii oraz Francji wymaga olbrzymiej wiedzy i doświadczenia w działalności operacyjnej. Ponadto wyzwania, które przed sobą postawiliśmy, potrzebują ciągłej inwestycji w talenty. Jestem przekonany, że kompetencje Neila oraz Laurenta umocnią pozycję Grupy InPost na rynkach europejskich oraz pomogą osiągnąć ambitne cele – powiedział Rafał Brzoska, CEO i założyciel Grupy InPost.

Michael Rouse, CEO InPost International podkreślił – Mondial Relay wkracza teraz w kolejną fazę transformacji zorientowanej na konsumenta, przyspieszając nasze ambicje w zakresie wzrostu udziału w rynku, rozbudowy sieci i jakości dostaw. W Wielkiej Brytanii zamierzamy kontynuować nasz dynamiczny plan rozwoju bazując na zeszłorocznym sukcesie, w tym nasze strategiczne partnerstwo z Menzies i ogólnokrajową ekspansję naszej sieci.

Zobacz: InPost ma nowego szefa finansów. Z doświadczeniem u właściciela Biedronki

InPost rośnie na rynkach zagranicznych

Grupa InPost jest obecna w 9 krajach, w których na koniec 2023 roku dysponowała ponad 66 tys. punktów OOH, w tym ponad 35 000 Paczkomatów.

W Wielkiej Brytanii Grupa zarządza już blisko 6 500 swoimi maszynami oraz prawie 1 500 punktami PUDO. InPost ma już 7 000 punktów nadania i odbioru (w tym Paczkomatów) w Hiszpanii oraz 2 000 w Portugalii. Sieć w Portugalii wzrosła o 100 proc. w ciągu ostatniego roku, a niedawno uruchomiono pierwsze urządzenie Paczkomat w tym kraju. We Francji Mondial Relay ma już 5 tys. Paczkomatów. Dodatkowo Grupa posiada na tym rynku ponad 11 tys. punktów odbioru i nadania (PUDO), realizuje również strategiczne partnerstwa z wieloma globalnymi graczami, m.in. Zalando czy Vinted. 

W 2023 roku Grupa InPost dostarczyła 892,1 mln przesyłek, o 20 proc. więcej niż rok wcześniej. W Polsce wolumen przesyłek wyniósł 589,5 mln przesyłek (+16 proc.). Na rynkach międzynarodowych wolumen wyniósł 302,6 mln sztuk (+28 proc.), w tym Mondial Relay dostarczył 239,9 mln przesyłek (+13 proc.). W Wielkiej Brytanii, drugim co do wielkości międzynarodowym rynku, InPost dostarczył 46,5 mln paczek – co oznacza wzrost o blisko 127 proc. r/r.

Dołącz do dyskusji: InPost wzmacnia zarząd we Francji i Wielkiej Brytanii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl