SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

InPost oferuje listy polecone do dostaw towarów ze sklepów internetowych

Firma InPost wprowadziła nową usługę o nazwie E-commerce Polecony, skierowaną do sklepów internetowych. Dostarczanie towarów za pomocą listów poleconych ma gwarantować ich dostarczenie oraz niskie koszty - 4,99 zł netto za paczkę o wadze do 1 kilograma.

Article

W komunikacie InPost zaznacza, że w ramach nowej usługi przesyłka zostanie dostarczona do adresata w maksymalnym terminie trzech dni. Mogą być w ten sposób wysyłane towary o wadze do 1 kg, a koszt doręczenia jednej przesyłki wynosi 4,99 zł netto.

Dodatkową zaletą rozwiązania o nazwie E-commerce Polecony InPost ma być fakt, że przesyłka tego typu jest traktowana tak samo, jak każdy inny list polecony - obowiązuje poświadczenie jej odbioru, istnieje możliwość śledzenia listu w internecie, a także pozostawienia awizo w wypadku, gdy odbiorca będzie nieobecny.

InPost zaznacza, że niskie koszty związane z nową usługą są odpowiedzią na sygnały dochodzące z rynku. Z badania Gemiusa wynika, że niskie koszty dostawy dla 69 proc. konsumentów są czynnikiem, który skłoniłby ich do częstszego dokonywania zakupów przez internet. Z drugiej strony zbyt duże kwoty związane z wysyłką towarów dla 44 proc. ankietowanych są pretekstem do tego, by porzucić koszyk zakupowy.

- Wprowadzone przez nas narzędzie jest z pewnością atrakcyjnym rozwiązaniem dla podmiotów działających na rynku e-commerce - zarówno dla drobnych przedsiębiorców, jak i dużych sklepów internetowych - podkreśla Sebastian Anioł, prezes InPostu. - Dzięki niej możemy zapewnić jeszcze wyższy standard obsługi i komfort wynikający ze świadczonych przez nas usług. E-commerce Polecony InPost to najlepsza opcja, służąca wysyłaniu małych przedmiotów, takich jak biżuteria, płyty, gry, kosmetyki, perfumy czy książki.  Stanowi to idealny wariant dla e-sprzedawców oraz ich klientów - tani, wygodny oraz bezpieczny - przekonuje Anioł.

Usługa E-commerce Polecony InPost jest dedykowana właścicielom e-sklepów, mogą z niego jednak korzystać także użytkownicy posługujący się aplikacją Manager Paczek.

InPost jest obecnie jednym z najbardziej innowacyjnych dostawców usług pocztowych w Polsce, operuje także na rynkach zagranicznych. Firma oferuje dostawy towarów za pośrednictwem paczkomatów, w maju br. rozpoczęła także działalność na rynku przesyłek kurierskich (więcej na ten temat). Z kolei w czerwcu br. InPost podpisał porozumienie z eBayem, w ramach którego będzie dostarczał towary sprzedawane przez sklepy działające na brytyjskiej platformie serwisu (zobacz szczegóły).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: InPost oferuje listy polecone do dostaw towarów ze sklepów internetowych

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pavv
Doręczenie w 3 dni...? Nie chce mi się wierzyć. Chyba, że do paczkomatu pod warunkiem, że nie będzie przepełniony.
14 17
odpowiedź
User
moni
Dobra wiadomość. Chyba już całkowicie zrezygnuje z usług poczty.
27 14
odpowiedź
User
rh
Jak zwykle w przypadku tej firmy skończy się na wrzuceniu awizo, nawet jeśli odbiorca jest w domu - i szukaj później przesyłki po warzywniakach.
15 19
odpowiedź
User
kar2015
niecałe 5 zł za polecony to bardzo dobra cena! jeśli rzeczywiście przesyłka będzie dostarczana do 3 dni, to super, chętnie skorzystam z usługi.
11 10
odpowiedź
User
pat25
Ha, nie wiem jakie miałeś przygody. Ja jeszcze nie szukałem przesyłek po warzywniakach. :)
12 12
odpowiedź