SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

InPost zawiera nowe umowy z MLP. W 2020 r. będzie miał w Polsce 10 sortowni przesyłek

Firma logistyczna InPost podpisała nowe umowy z MLP Group, operatorem powierzchni magazynowych. W ramach współpracy InPost wynajmie ponad 8,8 tys. m2 powierzchni w parku logistycznym MLP Gliwice oraz ponad 8,6 tys. m2 w MLP Wrocław West. Rozpoczęcie prac sortowni planowane jest na drugą połowę 2020 roku.

Article

InPost zapowiada, że w 2020 r. będzie dysponować w sumie 10 sortowniami i centrami logistycznymi - czterema powierzchniami od Panattoni Europe, dotychczasową, rozbudowaną centralną sortownią w parku magazynowym P3 Piotrków, dwiema sortowniami w nowych parkach logistycznych 7R Park Sosnowiec oraz 7R Park Warszawa, a także obiektami w parkach logistycznych MLP Poznań West, MLP Gliwice i MLP Wrocław West. InPost  wyjaśnia że planuje dalszy dynamiczny wzrost, dlatego konieczna jest rozbudowa infrastruktury.

- W całej Polsce mamy już 6 tys. Paczkomatów, a obsługiwane wolumeny rosną znacznie powyżej dynamiki wzrostu całego rynku - wskazuje w komunikacie Rafał Brzoska, prezes InPost. - Dlatego tworzymy rozbudowaną infrastrukturę logistyczną, która umożliwi maksymalne skrócenie czasu dostaw przesyłek do odbiorcy. Szczycimy się tym, że nasze paczki są dostarczane w ponad 98 proc. w terminie D+1 – a to wysoka poprzeczka nawet dla świetnie zorganizowanych firm kurierskich. Klienci wybierają InPost właśnie dlatego, że dostawy są szybkie i wygodne.

Z kolei MLP informuje, że we wrześniu br. przekazała InPostowi pierwszy obiekt o powierzchni 8,8 tys. m2 w parku logistycznym MLP Poznań West.

- Teraz rozszerzyliśmy naszą współpracę o kolejne, bardzo dogodne lokalizacje, w których najemca zamierza zorganizować nowe centrum dystrybucyjne – podkreśla Agnieszka Góźdź, dyrektor działu sprzedaży w MLP Group. - Łącznie w 2020 r. dostarczymy ok. 25 tys. m2 powierzchni. Podobnie jak w Poznaniu, także w Gliwicach i we Wrocławiu obiekty zostaną wyposażone w powierzchnie typu cross-dock, dedykowane m.in. do sprawnego przeładunku, kompletowania i obsługi przesyłek kurierskich.  Rozbudowana sieć parków logistycznych należących do MLP Group daje naszym partnerom znakomitą okazję, by organizować swoją działalność we wszystkich kluczowych regionach kraju.

W listopadzie br. InPost zawarł umowę z AliExpress, w ramach której zakupy dokonywane na tej platformie mogą być dostarczane do polskich odbiorców za pośrednictwem Paczkomatów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: InPost zawiera nowe umowy z MLP. W 2020 r. będzie miał w Polsce 10 sortowni przesyłek

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomasz
Oferują najtańsze ceny za przesyłkę, a potem "weryfikują " przesyłki i nakładają kary...
odpowiedź
User
Obserwator
A ja czekam jak Biedronka pozamiata InPost, paczkomaty z parkingami logistyka ogarnięta, będzie taniej i wygodniej.
odpowiedź