SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Instagram ocenzuruje zdjęcia z nagością

Mierząca się z oskarżeniami o niezapewnienie bezpieczeństwa dzieciom Meta wdraża nowe narzędzia na Instagramie. W aplikacji blurowane będą bezpośrednie wiadomości zdjęciowe przedstawiające nagość. 

fot. Meta fot. Meta

Instagram wprowadza nową funkcję ochrony przed nagością w sekcji wiadomości prywatnych. Wykryte obrazy zawierające nagość będą z automatu blurowane, a do użytkownika trafi ostrzeżenie przed „wysłaniem nagich zdjęć". W należącym do Mety serwisie ochrona przed nagością będzie domyślnie włączona dla nastolatków poniżej 18 roku życia na całym świecie. Aplikacja będzie też zachęcać dorosłych do włączenia tej ochrony.

Zobacz: Facebook i Instagram będą oznaczać treści od sztucznej inteligencji

Nowe narzędzia na Instagramie

Meta chce w ten sposób nie tylko chronić małoletnich użytkowników przed niechcianymi intymnymi zdjęciami, ale i przed oszustami żerującymi na nieświadomych użytkownikach.

"Podczas gdy ludzie w przeważającej większości używają DM (bezpośrednich wiadomości) do dzielenia się tym, co kochają, ze swoimi przyjaciółmi, rodziną lub ulubionymi twórcami. Oszuści mogą wykorzystywać prywatne wiadomości do udostępniania lub proszenia o intymne zdjęcia" – czytamy na blogu Mety.

Firma pracuje także nad technologią, która pomoże zidentyfikować konta potencjalnie zaangażowane w oszustwa z użyciem intymnych zdjęć.  

Meta testuje również nowy rodzaj powiadomień dla użytkowników, którzy mogli wejść w interakcję z kontem usuniętym z powodu niechcianego sextingu. 

Kwartalne przychody Meta Platforms zwiększyły się rok do roku o 25 proc. do 40,11 mld dolarów. Koncernowi przysłużyło się osłabienie dolara wobec wielu innych walut, bez uwzględniania zmian kursów wpływy byłyby o 816 mln dolarów niższe, a ich dynamika wyniosłaby 22 proc.

Dołącz do dyskusji: Instagram ocenzuruje zdjęcia z nagością

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nagie złoto, co się świeci
Żerującymi na nieświadomych użytkownikach są wszyscy, który świadomie wykorzystują podobne triki tylko po to, by jak najdłużej zatrzymać wzrok internautów na udostępnianych przez nich treściach. Każdą sekundę uwagi w ramach cyfrowej softprostytucji można przecież spieniężyć.
4 0
odpowiedź
User
Monika
Instagram - wyobrażacie sobie żeby kiedyś degeneraci. przestępcy, aktorki por*no i prosty*tutki miały swoje profile, usługi, rubryki w jakieś "gazecie", mediach powszechnie dostępnych ?
3 1
odpowiedź
User
siedem gwiazdek
Najlepsze są kobiece boty na PW które Polakowi przedstawiają się zawsze jako Polki, nawet jeśli piszesz po angielsku. Jeśli napiszesz coś po polsku, dostaniesz "please in English". Jeśli podasz nazwę miasta albo nawet tylko że nad Bałtykiem, to odpowiedź jest że dziewczyna też jest z tego miasta.
0 2
odpowiedź