SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Interia.pl z nowym layoutem strony głównej

W czwartek, 21 października odbędzie się premiera nowej strony głównej desktop portalu Interia.pl. - Nowa strona główna symbolicznie zamyka pierwszy etap zmian Interii. Każdy będzie miał pełen obraz tego, co dzieje się w Polsce i na świecie - mówi nam Piotr Witwicki, redaktor naczelny Grupy Interia.

Article

Po zmianie layoutu strona główna Interii będzie podzielona na bloki tematyczne, a dzięki profilowaniu treści liczba artykułów w poszczególnych segmentach zostanie dostosowywana do zainteresowań i potrzeb użytkowników. Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Interii, odświeżona wersja strony cechuje się przejrzystością layoutu, która „wynika głównie z bardzo usystematyzowanego poziomego układu poszczególnych bloków tematycznych. To powinno ułatwić użytkownikom łatwe dotarcie do sekcji, które ich interesują”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Nowa strona główna portalu Interia.pl zyska bardziej newsowy profil, serwis będzie lepiej eksponować materiały informacyjne m.in. sekcji najnowsze z wiadomościami z ostatniej chwili. Najważniejsze newsy w blokach tematycznych wydarzenia, Sport i Biznes względem dotychczasowego layoutu strony zostały przeniesione bliżej lewej strony. Z kolei sekcje bliżej prawej krawędzi zapewniają szybki dostęp z poziomu strony głównej do materiałów wideo, felietonów, relacji na żywo i wywiadów.

- Nowa strona główna symbolicznie zamyka pierwszy etap zmian Interii. Wzmocniliśmy newsroom i połączyliśmy go z polsatnews.pl, mamy świetnych reporterów, jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego i rozmawiamy ze wszystkimi. Każdy, kto wejdzie na stronę Interii będzie miał pełen obraz tego, co dzieje się w Polsce i na świecie - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Piotr Witwicki, redaktor naczelny Grupy Interia.

Interia extra, geekweek/gry, popkultura i popularne nowymi blokami tematycznymi

W kolejnych sekcjach użytkownicy trafią na zupełnie nowe bloki tematyczne - Interia extra, geekweek/gry, popkultura i popularne. W bloku Interia extra będą prezentowane treści najpopularniejszych serwisów Grupy Interia w  formie cotygodniowych cykli tematycznych. Jak informuje nas biuro prasowe portalu „pojawią się zielone poniedziałki, wtorki z ogrodem i domem/mieszkaniem, kulinarne środy, techniczne czwartki i podróżnicze piątki oraz weekendy z Tygodnikiem Interii”.

Geekweek/gry i popkultura to sekcje, które powstały z myślą o użytkownikach o mocno sprecyzowanych zainteresowaniach. Znajdą oni tutaj wybór materiałów ze świata nowych technologii, gier i nauki oraz filmu, seriali i muzyki.

W części popularne zamykającej stronę są z kolei udostępniane najpopularniejsze newsy z ostatnich 48 godzin ze wszystkich serwisów Grupy Interia.

Nową formę ekspozycji otrzymają dwa flagowe serwisy Interii - Sport Interia i Pomponik.  Wydarzenia sportowe prezentowane będą w jednym z najlepiej widocznych miejsc na stronie, zaraz pod Wydarzeniami. Sekcja poświęcona plotkom zostanie z kolei unowocześniona wizualnie i obrandowana logotypem Pomponika.

Synergia z treściami Grupy Polsat Plus

Nowa strona główna Interii została wyposażona w dodatkowe rozwiązania multimedialne, które umożliwią portalowi synergię z treściami telewizyjnymi Grupy Polsat Plus. Pozwolą one m.in. na wszechstronne wykorzystanie materiałów wideo, w tym live streamingów.

Użytkownicy bezpośrednio z poziomu strony głównej mogą obejrzeć rozszerzone wydania programów publicystycznych Telewizji Polsat - „Gościa Wydarzeń” i „Śniadania Rymanowskiego w Polsat News i Interii”. Ikona serwisu Polsat Go umieszczona na nagłówku zapewni im z kolei dostęp do materiałów telewizyjnych premium Grupy Polsat Plus.

Powyższe zmiany na chwile obecną dotyczą wyłącznie strony głównej Interii w wersji desktopowej.

Grupa Interia, ponad rok temu przejęta przez Polsat, w ub.r. zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 11,3 proc. do 102,62 mln zł i zysku netto z 31,02 do 21,59 mln zł. Firma zatrudnia prawie 380 pracowników. Prezesem Grupy Interia jest Artur Potocki.

Dołącz do dyskusji: Interia.pl z nowym layoutem strony głównej

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
...
Dalej sznurek do snopowiązałki tylko wygladzony...
odpowiedź
User
Gawi
Ciekawe, interia już prawie wyprzedziła wp, znając historie zmian stron głównych to na chwile pewnie teraz dostanie zadyszki - ale w długim okresie to może byc kolejny krok w górę. Strona na makietach wyglada bardzo dobrze. Szkoda ze tylko drsktop.
odpowiedź
User
Max
Niektóre tytuły artykułów w Interii po prostu zwalają z nóg. Paskowy z TVP Info ma jednak konkurencje.
odpowiedź