SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Internauci wybrali Mistrza

Kilka dni temu na deskach Teatru Polskiego w Warszawie rozdano laury w IV edycji konkursu na Mistrza Mowy Polskiej

W ramach tej inicjatywy firma badawcza Gemius SA współpracowała z organizatorem konkursu - Magazynem Konsumenta Solidna Firma przy wyłonieniu zdobywców nagrody Vox Populi.

Podstawą przyznania nagrody Vox Populi były głosy oddawane poprzez smsy, audiotele, kupony z gazet oraz - w tym roku po raz pierwszy - plebiscytu przeprowadzonego w Internecie przez firmę badawczą Gemius SA. Realizacja plebiscytu przebiegła zgodnie z metodologią badania gemiusAdHoc, które pozwala w krótkim czasie uzyskać opinie internautów na każdy zadany przez zlecającego temat. Badanie w Sieci objęło ponad 3,5 tys. użytkowników. W efekcie uzyskano odpowiedź, kto według internautów zasługuje na tytuł Mistrza Mowy Polskiej. Nagrodę Vox Populi na poniedziałkowej gali odebrali Jan Englert i Lucjan Kydryński.

Gdyby jednak o przyznaniu nagrody publiczności decydowali tylko internauci, przypadłaby ona Robertowi Makłowiczowi (22,9 proc. głosów) oraz Annie Dymnej (20,3 proc.). Sami mężczyźni na drugim miejscu widzieliby Wojciecha Manna, kobiety natomiast na pierwszym Annę Dymną, a Roberta Makłowicza dopiero na drugim - odwrotnie to całościowego wyniku plebiscytu on-line.

Wśród wszystkich internautów, który głos oddali na popularyzatora dobrej kuchni było prawie 60 proc. mężczyzn, gdzie największy odsetek stanowiła grupa w wieku 15-24 lata (52 proc.). Prawie 70 proc. głosów na Annę Dymną oddały kobiety, przy czym największą popularnością aktorka cieszyła się wśród internautów w wieku 7-14 oraz 35-44 lata.

Wyniki plebiscytu przeprowadzonego w Internecie w dniach 9-15 czerwca b.r. to kolejny dowód na to, że internauci mają swoje zdanie, tym razem inne od werdyktu konkursowego jury. Internauci to specyficzna grupa - są to w większości ludzie młodzi, pochodzący z dużych miast, postrzegający walory polskiej mowy i pięknego używania języka polskiego nieco inaczej niż starsze pokolenia. Wyniki badania tego dowiodły.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Internauci wybrali Mistrza

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl