SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Internet będzie dostarczany z gniazdka elektrycznego

W wyniku porozumienia między Urzędem Komunikacji Elektronicznej i Urzędem Regulacji Energetyki w przyszłości internet może być dostarczany do naszych domów za pośrednictwem gniazdek elektrycznych.

Magdalena Gaj

Magdalena Gaj

Porozumienie o współpracy obu urzędów zakłada póki co prowadzenie wspólnych inwestycji oraz współpracę w zakresie wzajemnych relacji między rynkami energetycznym i telekomunikacyjnym. Ma to prowadzić do możliwości zapewnienia w przyszłości dostępu do internetu za pośrednictwem infrastruktury dostarczającej energię elektryczną. W rezultacie końcowy odbiorca nie tylko mógłby liczyć na mniejsze koszty usługi, ale też płacić za wszystko na jednym rachunku.

- Wypracowanie spójnej polityki regulacyjnej obu organów pozwoli na racjonalizację funkcjonowania obydwu sektorów. Wspólne przygotowanie i przeprowadzanie inwestycji przez przedsiębiorstwa energetyczne i sektora ICT da pozytywny efekt w postaci obniżenia kosztów procesu cyfryzacji, którego ostatecznym beneficjentem będzie klient - odbiorca mediów energetycznych i teleinformatycznych - tłumaczy Marek Woszczyk, prezes URE.

- Chcemy razem wypracować propozycje niezbędnych zmian w Prawie energetycznym i Prawie telekomunikacyjnym, które są potrzebne dla wsparcia wspólnych inwestycji przedsiębiorców z obu sektorów. Z punktu widzenia realizacji wymagań Europejskiej Agendy Cyfrowej bardzo istotne jest także określenie zasad wzajemnego informowania o planowanych inwestycjach, a także ustalenie warunków dostępu do budowanej i istniejącej infrastruktury - dodaje prezes UKE Magdalena Gaj.

Porozumienie pozwala urzędom na powoływanie doraźnych zespołów zadaniowych, a także do organizacji wspólnych konferencji, warsztatów i kampanii informacyjnych. W ramach współpracy ustanowiony zostanie specjalny komitet, składający się z przedstawicieli obu jednostek.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Internet będzie dostarczany z gniazdka elektrycznego

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
JJ
Po cos siee w to pakowac? PLC to straszna kicha...
10 10
odpowiedź
User
ultratolerancyjny czytelnik "GW"
Fajnie, że na czele UKE stoi GAJ!
9 8
odpowiedź
User
starydziad
Jeszcze powinni zawrzeć porozumienia z wodociągowcami, tramwajarzami, gazownikami, a na końcu z samym diabłem... a w międzyczasie obciążyć wszystkich operatorów, którzy w rzeczywistości cyfryzują Polskę, dodatkowymi, nikomu niepotrzebnymi raportami o postępach prac, na podstawie których będzie można ogłosić kolejny sukces.
Jak w dowcipie - "Czuję że weszliśmy w kolejną fazę" - powiedział pasażer elektrycznego krzesła.
10 9
odpowiedź
User
Jarek
Szkoda, że żaden z komentatorów nie zauważył, że to znacznie ważniejsze wydarzenie, niż cały bełkot polityczny. Oby porozumienie zaowocowało praktycznymi działaniami na rzecz konwergencji w warstwie Smart.
Dramatyczne jest to, że coraz większa część mieszkańców UE nabiera przekonania, że Polacy to głupcy i awanturnicy. Internet coraz dobitnie pokazuje, że największym problemem Polski jest głupota jej mieszkańców. Nie można zakładać, że komentarze piszą tylko frustraci i nieuki. Jeśli tak jest, to tym gorzej dla pozostałych, bo populistyczne emocje polityczne to zabójstwo dla gospodarki. Tak właśnie rodził się faszyzm i bolszewizm. To właśnie "słusznie oburzony lud" wysuwa taką hołotę do władzy, a potem się dziwi i znów winni są ONI, nie lud. Jedyne rozwiązania dla ludu to więcej nauki, mniej mniemanologii. Mechanizmy decydujące o wzroście dobrobytu są dla większości całkowitą tajemnicą. A gdzie rozum śpi tam ...
Bez integracji infrastruktury w warstwie teleinformatycznej nie ma co marzyć o przyspieszeniu gospodarczym. Hołubienie postaw antyinnowacyjnych to gwóźdź do trumny polskiej gospodarki.
8 9
odpowiedź