SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Internet będzie dostarczany z gniazdka elektrycznego

W wyniku porozumienia między Urzędem Komunikacji Elektronicznej i Urzędem Regulacji Energetyki w przyszłości internet może być dostarczany do naszych domów za pośrednictwem gniazdek elektrycznych.

Magdalena Gaj

Magdalena Gaj

Porozumienie o współpracy obu urzędów zakłada póki co prowadzenie wspólnych inwestycji oraz współpracę w zakresie wzajemnych relacji między rynkami energetycznym i telekomunikacyjnym. Ma to prowadzić do możliwości zapewnienia w przyszłości dostępu do internetu za pośrednictwem infrastruktury dostarczającej energię elektryczną. W rezultacie końcowy odbiorca nie tylko mógłby liczyć na mniejsze koszty usługi, ale też płacić za wszystko na jednym rachunku.

- Wypracowanie spójnej polityki regulacyjnej obu organów pozwoli na racjonalizację funkcjonowania obydwu sektorów. Wspólne przygotowanie i przeprowadzanie inwestycji przez przedsiębiorstwa energetyczne i sektora ICT da pozytywny efekt w postaci obniżenia kosztów procesu cyfryzacji, którego ostatecznym beneficjentem będzie klient - odbiorca mediów energetycznych i teleinformatycznych - tłumaczy Marek Woszczyk, prezes URE.

- Chcemy razem wypracować propozycje niezbędnych zmian w Prawie energetycznym i Prawie telekomunikacyjnym, które są potrzebne dla wsparcia wspólnych inwestycji przedsiębiorców z obu sektorów. Z punktu widzenia realizacji wymagań Europejskiej Agendy Cyfrowej bardzo istotne jest także określenie zasad wzajemnego informowania o planowanych inwestycjach, a także ustalenie warunków dostępu do budowanej i istniejącej infrastruktury - dodaje prezes UKE Magdalena Gaj.

Porozumienie pozwala urzędom na powoływanie doraźnych zespołów zadaniowych, a także do organizacji wspólnych konferencji, warsztatów i kampanii informacyjnych. W ramach współpracy ustanowiony zostanie specjalny komitet, składający się z przedstawicieli obu jednostek.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Internet będzie dostarczany z gniazdka elektrycznego

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
JJ
Po cos siee w to pakowac? PLC to straszna kicha...
odpowiedź
User
ultratolerancyjny czytelnik "GW"
Fajnie, że na czele UKE stoi GAJ!
odpowiedź
User
starydziad
Jeszcze powinni zawrzeć porozumienia z wodociągowcami, tramwajarzami, gazownikami, a na końcu z samym diabłem... a w międzyczasie obciążyć wszystkich operatorów, którzy w rzeczywistości cyfryzują Polskę, dodatkowymi, nikomu niepotrzebnymi raportami o postępach prac, na podstawie których będzie można ogłosić kolejny sukces.
Jak w dowcipie - "Czuję że weszliśmy w kolejną fazę" - powiedział pasażer elektrycznego krzesła.
odpowiedź