SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Internet Group może kontynuować ofertę publiczną

Komisja Nadzoru Finansowego uchyliła decyzję z 22 marca nakazującą przerwanie oferty publicznej spółki Internet Group.

Podała KNF w komunikacie w czwartek.

KNF przerwała ofertę publiczną akcji Internet Group, po tym, jak spółka błędnie określiła w opublikowanym prospekcie maksymalną wartość emisji akcji serii F, jaką chce pozyskać z rynku.

Internet Group podała wówczas, że maksymalnie chce pozyskać z publicznej emisji do 171 mln zł, tymczasem powinna być to kwota o ok. 60 mln zł wyższa.

W ocenie Komisji fakt ten naruszałby interesy inwestorów, dlatego też KNF podjęła decyzję o nakazie przerwania przebiegu publicznej oferty akcji serii F do 4 kwietnia.

W czwartek KNF zatwierdziła aneksy do prospektu Internet Group, w których spółka skorygowała błędne informacje odnośnie szacunkowej wielkości środków z emisji oraz sposobu ich wykorzystania.

KNF zatwierdziła 19 marca prospekt emisyjny spółki Internet Group sporządzony w związku z publiczną ofertą 11.424.025 akcji na okaziciela serii F oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym 26.206.000 akcji serii F.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Internet Group może kontynuować ofertę publiczną

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl