SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Internet: mało doceniany, słabo rozumiany

Internet jest raczej przeciętnie oceniany jako medium promocyjne przez polskie firmy a krajowym przedsiębiorcom brakuje wiedzy na temat tego, jak można wykorzystać globalną sieć do celów komercyjnych, wynika z badania przeprowadzonego w Katedrze Marketingu Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Niemal wszystkie badane firmy twierdzą jednak, że już teraz polskie przedsiębiorstwa powinny wykorzystywać Internet do własnych celów.

Badanie, w którym udział wzięło blisko 500 firm posiadających dostęp do Internetu, wykazało, że Internet jest oceniany nieco gorzej niż media tradycyjne i utarte metody promocji. Zdecydowanie i nieco lepiej niż media tradycyjne ocenia Internet tylko 24,1% ankietowanych firm, dwukrotnie bardziej liczna (48,4%) jest grupa uznających wyższość mediów tradycyjnych a 15,6% ocenia potencjał sieci jako porównywalny z mediami tradycyjnymi. Ponad połowa badanych firm (53,4%) zdecydowanie twierdzi jednak, że zamierza wykorzystywać Internet w najbliższym czasie do promocji swoich produktów, raczej zamierza to robić 22%. Sceptycznie do reklamowego wykorzystania Internetu podchodzi 8,9% ankietowanych.

Niedostatek informacji na temat samego Internetu odczuwa 47,6% badanych firm a ponad połowa (55,3%) uważa, że brakuje im wyczerpujących informacji na temat możliwości wykorzystania Internetu w biznesie. Ponad trzy czwarte przedsiębiorstw (77,8%) uznaje, że Internet nie jest bynajmniej "przereklamowany" a podobny odsetek (73,2%) sądzi, że Internet ma przewagę nad innymi sposobami komunikacji. Blisko dwie trzecie badanych (62,8%) uważa, że możliwości wykorzystania tego medium są jak na razie ograniczone. Prawie wszystkie firmy (96%) twierdzą, że Internet będzie bardzo ważny w przyszłości. Powszechnie też uznaje się (96,7%), że polskie firmy już w chwili obecnej powinny wykorzystywać Internet do realizacji własnych celów.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Internet: mało doceniany, słabo rozumiany

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl