SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

T-Mobile i Orange w lipcu liderami internetu mobilnego

T-Mobile utrzymał prowadzenie w kategorii średniej szybkości pobierania danych, a Orange powrócił jako lider klasyfikacji średniej szybkości wysyłania danych - pokazują wyniki lipcowego rankingu operatorów komórkowych RFBenchmark.

Article

Serwis RFBenchmark cyklicznie bada jakość i szybkość internetu mobilnego w Polsce. Zauważalna jest stabilizacja wyników w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Liderami lipca T-Mobile i Orange

Lipiec to kolejny miesiąc, gdy T-Mobile znalazł się na pozycji lidera w kategorii średniej szybkości pobierania danych. Operator umocnił się na pierwszym miejscu dzięki wynikowi 26,71 Mb/s. Nie doszło również do zmian na pozostałych miejscach w rankingu. Drugie miejsce zostało przyznane Orange (26,12 Mb/s), a na trzeciej pozycji znalazł się Play (25,42 Mb/s). Ostatnie miejsce przypadło Plusowi (21,67 Mb/s).

Orange odzyskał prowadzenie w klasyfikacji średniej szybkości wysyłania danych z wynikiem 13,11 Mb/s. Na drugim miejscu znalazł się Play z rezultatem 12,47 Mb/s. Z kolei Plus (12,19 Mb/s), który sprawił niespodziankę w zeszłym miesiącu, spadł aż o dwie na miejsce trzecie. T-Mobile w lipcu znalazł się na ostatnim miejscu z wynikiem zbliżonym do pierwszej trójki (12,01 Mb/s).

W kategorii wartość ping wyraźnie najlepszy wynik odnotował Orange (35,06 ms). T-Mobile zajął miejsce drugie (38,1 ms), nieznacznie wyprzedzając Play (38,88 ms). Plus uzyskał najsłabszy wynik (43,23 ms) i zamyka stawkę.

Lipcowy ranking RFBenchmark powstał na podstawie 129407 pomiarów aplikacji mobilnej. To kolejny z rzędu rekord w liczbie wykonanych testów odnotowany na platformie. Pomiary odbywały się najczęściej z wykorzystaniem technologii 4G (86,01%). Zgodnie z oczekiwaniami, coraz rzadziej urządzenia użytkowników aplikacji mobilnej RFBenchmark pozostają w zasięgu technologii starszej generacji: 3G (13,87%) i 2G (0,12%).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: T-Mobile i Orange w lipcu liderami internetu mobilnego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl