SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

RFBenchmark: T-Mobile i Orange z najlepszym internetem mobilnym w 2019 r.

Serwis RFBenchmark opublikował podsumowanie jakości i szybkości internetu mobilnego w Polsce w 2019 r. W trzech klasyfikowanych kategoriach dominowali dwaj operatorzy: T-Mobile (najlepszy średni wynik w kategorii pobierania danych) oraz Orange (najlepszy średni wynik w kategorii wysyłania danych oraz najniższej wartości ping).

Article

Zestawienie za 2019 rok oparto na podstawie wyników comiesięcznych rankingów RFBenchmark. Każdego miesiąca wybierany jest lider rankingu jakości i szybkości internetu mobilnego w Polsce. Tytuł ten otrzymuje operator, któremu udało się uzyskać najlepszy wynik wśród rozpatrywanych trzech kategorii: średnia szybkość pobieranych danych, średnia szybkość wysyłanych danych oraz najniższa wartość ping.

T-Mobile zdominował kategorię download

W kategorii średniej szybkości pobierania danych zdecydowanie najczęściej w rankingu RFBenchmark zwyciężał T-Mobile (10). Jeden raz najlepszym operatorem okazał się Play (w kwietniu), a raz Orange (w sierpniu).

Dominacja T-Mobile ma odzwierciedlenie również w średnim wyniku rocznym. Operator ten odnotował 26,09 Mb/s, wyprzedzając Orange (25,33 Mb/s), Play (24,14 Mb/s) i Plusa (20,66 Mb/s).

Najwyższy średni wynik odnotowano w listopadzie. Wyniósł on 28,4 Mb/s i może pochwalić się nim T-Mobile.
Orange najlepszy w uploadzie i ping

W kategorii średniej szybkości wysyłania danych bezapelacyjnie najlepszy okazał się Orange. Pomarańczowy operator na pierwszym miejscu pojawił się 11 razy. Monopol odebrał mu Plus w czerwcu.

Ta passa zwycięstw Orange widoczna jest także biorąc pod uwagę średni wynik z całego roku. Orange odnotował 12,49 Mb/s, za nim uplasował się T-Mobile (11,37 Mb/s), trzeci był Plus (11,29 Mb/s), a stawkę zamknął Play (10,92 Mb/s).
Orange może także pochwalić się najniższą wartością ping w 2019 roku, zawdzięczając ten tytuł wynikowi 37,9 ms. Niewiele gorszy okazał się główny rywal Orange, czyli T-Mobile (38,69 ms). Na dalszych miejscach znaleźli się Play (40,74 ms) i Plus (43,5 ms).

W liczbie zwycięstw w poszczególnych edycjach rankingu w zeszłym roku odnotowano remis. 6 razy liderem był Orange (głównie w I połowie roku), a 6 razy najlepszy okazał się T-Mobile.
RFBenchmark to rozwiązanie stworzone przez spółkę Notel. Aplikacja mobilna umożliwia użytkownikom dokonywanie pomiarów podstawowych parametrów sieci komórkowej - m.in. siły sygnału oraz testy prędkości internetu dla różnych technologii (GSM / 3G / 4G / LTE). Zebrane wyniki wszystkich użytkowników prezentowane są na interaktywnej mapie zamieszczonej na stronie internetowej rfbenchmark.pl. Zwizualizowane w ten sposób dane informują o zasięgu, jakości internetu mobilnego oraz lokalizacji nadajników sieci komórkowych.


Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: RFBenchmark: T-Mobile i Orange z najlepszym internetem mobilnym w 2019 r.

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
observer
W przypadku T-Mobile wynik totalnie oderwany od rzeczywistości. Sieć im siada dlatego już nawet nie udają że są no limit.
Może w jakiejś lokalizacji dają radę ale ogólnie tragedia
1 0
odpowiedź