SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Intymne zdjęcia hetero- i homoseksualnych kochanków w akcji przeciw przesądom o AIDS

W nowej kampanii francuska organizacja AIDES zwraca uwagę na mylne przesądy dotyczące osób zarażonych wirusem HIV. W serii stylowych zdjęć pokazano pary związane nie tylko uczuciem, ale i wspólną pasją, kampania ma zaś uświadomić społeczeństwu, że wiele osób z HIV nie zaraża wirusem swoich partnerów.

Article

Kampania obejmuje serię czarno-białych fotografii, na których przedstawiono hetero- i homoseksualne pary w nietypowych ujęciach.

Każde ze zdjęć pokazuje dwoje nagich ludzi, których łączy nie tylko uczucie i fizyczna bliskość, ale także wspólna pasja do podejmowania w życiu rozmaitych wyzwań - są uchwyceni w scenach wspólnego nurkowania, po udanym skoku spadochronowym, w trakcie nauki gry na pianinie czy podczas baletowych ćwiczeń.

Autorem zdjęć jest fotograf Mathieu César, który wcześniej pracował dla takich marek jak Louis Vuitton, „Harper's Bazaar” oraz „Vogue”, a kampania została przygotowana przez paryski oddział agencji TBWA na zlecenie AIDES - francuskiej organizacji non – profit wspierającej społeczność osób zarażonych wirusem HIV.

Jak podkreśla w komunikacie Aurélien Beaucamp, szef AIDES nowa kampania jest potrzebna ze względu na pokutujący wciąż we Francji i na świecie stereotyp każący izolować społecznie osoby zarażone HIV. Beaucamp przytacza wyniki sondaży, według których prawie połowa chorych i zarażonych doświadczyła w życiu przejawów nienawiści i odrzucenia z powodu swojej choroby.

Tymczasem, jak podkreśla AIDES strach przed kontaktami z ludźmi z HIV jest w większości wypadków całkowicie nieuzasadniony, bowiem według badań klinicznych większość takich osób w toku prawidłowego leczenia osiąga poziom, w którym nie jest w stanie zarazić innych nawet podczas kontaktów seksualnych bez zabezpieczeń.

O tym, że poruszony w kampanii AIDES problem jest wciąż aktualny świadczy odzew który wywołała ona ze strony ugrupowań prawicowych i konserwatywnych. Wywodzące się z tego nurtu środowiska w rejonie Béziers na południu Francji w odpowiedzi na kampanię AIDES opublikowały plakat przedstawiający ubraną od stóp do głów parę mężczyzny i kobiety z dopiskiem „Miłość powinna być chroniona”. Poniżej zamieszczono przeróbkę hasła przyświecającego Rewolucji Francuskiej i pozostającego do dzisiaj dewizą Francji: „Wolność, Równość, Braterstwo”. W prezentowanej na plakacie wersji ostatnie słowo to „Wierność” sugerujące, że osoby dotknięte HIV nie są wierne swoim partnerom.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Intymne zdjęcia hetero- i homoseksualnych kochanków w akcji przeciw przesądom o AIDS

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomasz
"W prezentowanej na plakacie wersji ostatnie słowo to „Wierność” sugerujące, że osoby dotknięte HIV nie są wierne swoim partnerom." - raczej informacja, że wierność jest najlepszym zabezpieczeniem przed HIV. Sorry ale najwięcej zachorowań to przez ryzykowny kontakt seksualny (częste zmiany czy seks z prostytutką) a potem "brudna igła". Transfuzja zakażonej krwi to margines w cywilizowanych krajach...
14 9
odpowiedź
User
marketer
co za perwersja
13 14
odpowiedź
User
Luki
Piękne zdjęcia - piękna kampania.
16 11
odpowiedź