SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

IPG Mediabrands tworzy Kinesso, wkrótce także w Polsce

Sieć IPG Mediabrands, do której należą m.in. domy mediowe UM i Inititive utworzyła w swoich strukturach firmę Kinesso. Jej celem będzie tworzenie narzędzi i systemów bazujących na danych.

Article

Kinesso to firma, która bazuje na doświadczeniu, technologiach, wiedzy oraz danych z podmiotów takich jak:  Cadreon, Acxiom i IPG Mediabrands.

Jej celem jest tworzenie rozwiązań technologicznych, które pozwolą  marketerom lepiej wykorzystywać dane tak, aby zwiększyć skuteczność tradycyjnych i adresowalnych mediów. Będzie to możliwe do osiągnięcia dzięki specjalnym programom i narzędziom Kinesso, które opierając się na bezpieczeństwie i analizie danych pozwolą na lepszą optymalizację kampanii oraz efektywniejsze dopasowanie widowni.

W skład zespołu Kinesso wejdą eksperci Cadreona oraz grupy IPG, wyspecjalizowani w precyzyjnej komunikacji, danych i technologiach. Nowa firma będzie ściśle współpracowała z IPG Mediabrands i Acxiomem. Dodatkowo będzie świadczyć usługi wszystkim agencjom z całej grupy IPG.  

- Klienci zdają sobie sprawę, że przyszłość marketingu - podobnie jak niemal wszystkich innych obszarów - zależy od danych. Oznacza to, że marketerzy będą dążyć do wykorzystania swoich danych w połączeniu z innymi strategicznymi zbiorami tak, aby stworzyć najbardziej płynne połączenie z doświadczeniami konsumentów - mówi Philippe Krakowsky, COO w  IPG i prezes IPG Mediabrands.

Możliwości Kinesso pozwolą marketerom tworzyć komunikację, która ma przyciągnąć uwagę konsumentom, dostarczając im jasnych wiadomości, niezależnie od kanału.

Jak podkreśla Krakowsky dzięki połączeniu możliwości firm medialnych, agencji kreatywnych i agencji marketingowych, Kinesso umożliwi klientom wypracowanie lepszych wyników biznesowych. Twierdzi, że ich marketing będzie szybszy, bardziej wydajny, a jednocześnie oparty na świadomym zaangażowaniu zasad etycznego wykorzystania danych.

Szefem Kinesso został Arun Kumar, który równolegle pełni funkcję CEO Acxiom. Kinesso będzie działało jako niezależny unit, czerpiący korzyści ze współpracy z  Mediabrands i Acxiom. Cadreon, wraz ze swoim zespołem i zasobami, stanie się częścią Kinesso, zachowując swoją samodzielność.

Obecnie Kinesso działa na kilku rynkach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii, Kanadzie i Wielkiej Brytanii. W przyszłym roku spółka otworzy kolejne biura, w tym także w Polsce.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: IPG Mediabrands tworzy Kinesso, wkrótce także w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl