SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polsat udostępni w Ipli kanały TVN i TVP

Cyfrowy Polsat zgodnie z zaleceniami Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji będzie musiał udostępnić kanały objęte zasadą must carry, must offer na swojej platformie Ipla. - Myślę, że niedługo będziemy mogli zobaczyć wszystkie te kanały w naszej ofercie - skomentował Maciej Stec, wiceprezes ds. strategii Cyfrowego Polsatu i Polkomtela.

Article

Pod koniec ubiegłego roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zwróciła się do nadawców i operatorów w związku z naruszeniem przez nich zasady must carry, must offer. Adresatami pisma o przestrzeganiu regulacji byli Telewizja Puls, TVN, Telewizja Polsat oraz Telewizja Polska. List w tej sprawie został również wysłany do operatorów: Canal+ Polska, TVN oraz Cyfrowego Polsatu.

Krajowa Rada przestrzegała, że jeśli podmioty nie dostosują się do regulacji, wyciągnie konsekwencje z ich nieprzestrzegania.

Nowe kanały wkrótce w ofercie Cyfrowego Polsatu

Oznacza to, że Cyfrowy Polsat musi - zgodnie z zasadą must carry, must offer i art. 43 ust. 1 Ustawy o radiofonii i telewizji udostępnić swoim widzom telewizji internetowej oraz użytkownikom platformy Ipla kanały objęte tą zasadą (czyli TVP1, TVP2, TVP3, TVN, TV Puls, TV4 i główną antenę Polsatu), a ci nadawcy nie mogą odmówić ich udostępnienia. Ta zasada nie podoba się głównym nadawcom, ze względu na fakt braku podziału zysków z reklam, emitowanych na takich platformach.

Przeciwny tej zasadzie był również Cyfrowy Polsat, który informuje jednak, że wkrótce widzowie Ipli zobaczą nowe kanały w jego ofercie. - Będziemy podpisywali stosowne umowy, jesteśmy w trakcie rozmów. Te rozmowy się posuwają do przodu, więc myślę, że niedługo będziemy mogli zobaczyć te wszystkie kanały w naszej ofercie – skomentował Maciej Stec, wiceprezes ds. strategii Cyfrowego Polsatu i Polkomtela.

Zasada must carry, must offer zakłada, że operator rozprowadzający programy telewizyjne musi włączać do swojej oferty kanały: TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TV4, TV Puls i regionalną antenę TVP (must carry), a nadawcy tych telewizji nie mogą odmówić zgody na udostępnienie sygnału ani uzależniać jej „od uiszczania jakiegokolwiek wynagrodzenia, w tym w szczególności z tytułu udzielenia licencji za korzystanie z nadania” (must offer).

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat (należą do niej m.in. Telewizja Polsat, Polkomtel i Eleven Sports) osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 4,9 proc. do 2,99 mld zł i zysku netto ze 183,8 do 390,4 mln zł. Każdy abonent płaci firmie średnio 90,5 zł miesięcznie, o 6 proc. więcej niż przed rokiem.

Dołącz do dyskusji: Polsat udostępni w Ipli kanały TVN i TVP

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ja_2021
Kurski się wkurzy i znowu zacznie się straszenie pozwami.
odpowiedź
User
Gie
Kurski się wkurzy i znowu zacznie się straszenie pozwami.

Jeśli IPLA czy Player udostępnią kanały TVP to TVP raz dwa udostępni TVN i Polsat w swojej aplikacji.
odpowiedź
User
Oj czy jednak
Kurski się wkurzy i znowu zacznie się straszenie pozwami.

Jeśli IPLA czy Player udostępnią kanały TVP to TVP raz dwa udostępni TVN i Polsat w swojej aplikacji.

Oj chyba nie bo tam nie będzie mógł kontrolować informacji hihi
odpowiedź