SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Irena Pręcikowska-Chełminiak nową szefową centrum kultury i historii TVP

Redaktor naczelna TVP HD, Irena Pręcikowska-Chełminiak, została powołana przez zarząd Telewizji Polskiej na stanowisko szefowej centrum kultury i historii TVP. Zastąpi Anetę Woźniak, która dostała niedawno nominację na dyrektor programową TVP. Pręcikowska-Chełmińska zachowuje dotychczasową funkcję.

Fot. Jacek Kowalski Article

Kilka dni temu pisaliśmy, że Aneta Woźniak ma zastąpić na stanowisku dyrektora programowego odchodzącego z tego stanowiska Krystiana Kuczkowskiego. To element większej układanki kadrowej: w tym samym rozdaniu odwołani zostali jeszcze dwaj inni dyrektorzy: Łukasz Greszta z funkcji szefa OKiSI, a Bartłomiej Wnęk - ze stanowiska szefa Centrum Usług Produkcyjnych - ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

Po objęciu przez Woźniak nowej funkcji, bez obsady zostało stanowisko szefa (lub szefowej) centrum kultury i historii TVP. Mateusz Matyszkowicz zdecydował, że powoła na ten fotel redaktor naczelną TVP HD, Irenę Pręcikowską-Chełminiak. Od czerwca 2019 roku była ona dyrektorką agencji kreacji publicystyki, dokumentu i audycji społecznych w Telewizji Polskiej. Wcześniej pracowała w biurze programowym nadawcy, a w styczniu ub. roku została powołana na stanowisko redaktor naczelnej TVP HD (jak się dowiadujemy nadal będzie pełniła tę funkcję). Jest dziennikarką i reporterką z wieloletnim stażem (głównie w TVP), absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Aneta Woźniak: trzy miesiące na stanowisku

Aneta Woźniak na opuszczane właśnie stanowisko dyrektor centrum kultury i historii TVP powołana została zupełnie niedawno: na początku września 2022 roku. Samo centrum powołano w 2020 roku, aby kontrolowało ofertę programową kanałów TVP Kultura, TVP Historia, TVP Dokument oraz TVP HD. Od samego początku ta jednostka podlegała ówczesnemu członkowi zarządu, dziś prezesowi TVP - Mateuszowi Matyszkowiczowi, którego Aneta Woźniak była współpracownicą. Z początku dyrektorem centrum został Grzegorz Płaza, ale w czerwcu 2021 roku na stanowisku zastąpił go Jakub Dybek (wcześniej: wicedyrektor Agencji Kreacji Publicystyki, Dokumentu i Audycji Społecznych w Telewizji Polskiej).

W ub.r. przychody Telewizji Polskiej zwiększyły się o 7,2 proc. do 3,25 mld zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 21,7 proc. do 3,12 mld zł zysk netto skurczył się ze 198,32 do 3,89 mln zł. Wydatki na wynagrodzenia zwiększyły się z 545,19 do 592,2 mln zł, a na ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia pracownicze - z 87,64 do 94,1 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Irena Pręcikowska-Chełminiak nową szefową centrum kultury i historii TVP

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Seba
Sprzątanie Qurnika trwa, panie
Mateusz zapraszamy do TAI. Tam wszystkim, którzy dopuścili dany materiał na wizję a później przegrali w sądzie procentowo z wypłaty ściągać.
odpowiedź
User
Karolina
Ta kobieta to dramat.
odpowiedź
User
Klara
Ciepłe kluchy i brak kompetencji. Nie potrafiła zarządzać agencją publicystyki, wprawiła TVP HD w stagnację mimo zwiększonego budżetu a teraz bierze się za rozwalanie kolejnej struktury. Nic z tego nie będzie.
odpowiedź