SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tylko Radio Maryja zainteresowane częstotliwością w Istebnej

Jedynie właściciel Radia Maryja jest zainteresowany nadawaniem programu na częstotliwości 101,7 MHz w Istebnej.

Ojciec Tadeusz Rydzyk, prezes Fundacji Lux Veritatis (fot. PAP / Bartłomiej Zborowski)Article

16 listopada ub.r. w Monitorze Polskim opublikowano ogłoszenie przewodniczącego KRRiT o możliwości uzyskania koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego o charakterze społeczno-religijnym w Istebnej w województwie śląskim. O częstotliwość 101,7 MHz mógł się ubiegać jedynie istniejący podmiot. Termin na złożenie wniosku upłynął 31 grudnia 2021 r.

Konkurs nie został rozstrzygnięty za pierwszym razem. Zgłosił się wówczas tylko jeden podmiot: Prowincja Warszawska Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela (Redemptoryści), czyli właściciel Radia Maryja, ale wniosek w tej sprawie złożył po terminie. Dlatego Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji konkurs unieważniła.

Teraz go powtórzono. W środę, 20 kwietnia opublikowano na stronie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ogłoszenie jej przewodniczącego Witolda Kołodziejskiego, z którego wynika, że tym razem również do konkursu zgłosił się jeden zainteresowany. Znów są to Redemptoryści.

101,7 MHz w Istebnej pojawiła się w puli wolnych częstotliwości KRRiT we wrześniu 2021 r. Moc nadajnika określono na 1 kW.

Będą kolejne konkursy radiowe

24 marca br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozstrzygnęła kolejne konkursy na częstotliwości radiowe w miastach województw podkarpackiego i świętokrzyskiego. Organ zdecydował, że w Tarnobrzegu zagra Meloradio, w Stalowej Woli - Radio SuperNova, a w Sandomierzu - Radio Rekord. Wszystkie rozgłośnie należą do sieci radiowych i nadają też w innych miastach.

Pod koniec stycznia br. informowaliśmy, że KRRiT udostępniła aż 15 wolnych częstotliwości radiowych w analogowym eterze, m.in. dla Wrocławia czy Białegostoku, ale też Skierniewic czy Redy.

Dołącz do dyskusji: Tylko Radio Maryja zainteresowane częstotliwością w Istebnej

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pirco rb
czy to dzisiaj rmf maks dostanie częstotliwośc biała podlaska???????
odpowiedź
User
miś społeczny
Radio ojca Tadeusza to wszędzie składa wnioski gdzie tylko może i wchodzi w każdą nową technologię, która tylko się pojawia. Wchodzi oknami, drzwiami i kominem.
odpowiedź
User
Ten Sam Wojtek 1
Radio ojca Tadeusza to wszędzie składa wnioski gdzie tylko może i wchodzi w każdą nową technologię, która tylko się pojawia. Wchodzi oknami, drzwiami i kominem.


I bardzo dobrze.
odpowiedź