SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja Polska rozstaje się z dyrektorką TVP Kobieta. Pracowała w spółce niemal 30 lat

Iwona Bocian-Zaciewska, ostatnio dyrektorka kanału TVP Kobieta, zakończy pracę w Telewizji Polskiej - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl. Z telewizją publiczną była związana była od 1995 roku.

Iwona Bocian-Zaciewska; fot. TVPIwona Bocian-Zaciewska; fot. TVP

Bocian-Zaciewska ostatnio straciła stanowisko dyrektorki TVP Kobieta, bo tę funkcję zlikwidowano (kanał przeszedł pod biuro programowe kierowane przez Sławomira Zielińskiego) - Nie planujemy z Iwoną Bocian-Zaciewską kontynuować dalszej współpracy - mówi nasz informator z TVP.

Iwona Bocian-Zaciewska pozostała w TVP po tym jak w 2016 r. spółką zaczął kierować Jacek Kurski. Była wtedy wicedyrektorką marketingu (wcześniej była dyrektorem tego biura). Potem została zastępcą dyrektora w biurze spraw korporacyjnych, by w końcu zacząć kierować kanałem TVP Kobieta, który ruszył w 2021 r. - Stacja będzie się wyróżniać dobrą, nowoczesną i zróżnicowaną ofertą programową. Jestem przekonana, że będziemy nr 1 wśród stacji lifestylowych w Polsce - mówiła nam wtedy Bocian-Zaciewska.

W przeszłości była m.in. pełnomocniczką zarządu ds. kanałów tematycznych, odpowiadając m.in. start kanału TVP Seriale. Była też wicedyrektorką TVP1, gdy anteną kierował Sławomir Zieliński. Do TVP dołączyła w 1995 roku, gdy zaczęła pracować jako specjalistka w TVP1. Udało jej przetrwać na kierowniczych stanowiskach w trakcie kadencji kilkunastu prezesów Telewizji Polskiej.

Koniec dyrekcji kanałów tematycznych

Poza dyrekcją TVP Kobieta zlikwidowano też dyrekcje kanałów TVP ABC i TVP Nauka, a także Centrum Centrum Kultury i Historii, odpowiedzialne za stacje TVP Kultura, TVP Historia, TVP Dokument i TVP HD.

- Żaden z kanałów nie będzie posiadał już osobnej dyrekcji. Dyrektorów w TVP było za dużo - stwierdził w lutym Daniel Gorgosz, likwidator Telewizji Polskiej, w rozmowie z „Polityką”. Dodał, że nadawca zatrudniał wówczas prawie 100 osób na stanowiskach dyrektorskich i 300 kierowników.

Z Iwoną Bocian-Zaciewską nie udało nam się skontaktować.