SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jacek Kurski tłumaczy porażkę wyborczą. „Kampania zbyt krótka”

Były prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski zabrał glos po tym, jak nie uzyskał mandatu w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Tłumaczy to m.in. swoją 10-letnią nieobecnością na listach wyborczych.

Jacek Kurski Fot. Screenshot/TVP Jacek Kurski Fot. Screenshot/TVP

Jacek Kurski do Parlamentu Europejskiego startował z drugiego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu mazowieckim. Dostał 32,2 tys. głosów. Lepszy wynik osiągnął nie tylko Adam Bielan, lecz także czwórka kandydatów PiS startujących z niższych miejsc na liście niż Kurski.

Byłego prezesa TVP wyprzedzili Jacek Ozdoba, Daniel Milewski, Maria Koc i Anna Kwiecień.

Jacek Kurski o przegranej w wyborach do europarlamentu

Do swojego wyniku wyborczego Jacek Kurski odniósł się w poniedziałek po południu na platformie X. Zwrócił uwagę, że był w kierownictwie sztabu wyborczego PiS.

- Praca w sztabie, dla kandydata spoza „jedynki” mogła mieć swoją cenę - samemu bowiem nie udało mi się uzyskać mandatu. Miesięczna kampania, choć intensywna, okazała się zbyt krótka, aby przebić się do świadomości ludzi z moim powrotem do polityki po 10-letniej w niej absencji. Wyborcy postawili na swoich posłów, na których dopiero co głosowali w wyborach do Sejmu - stwierdził.

- W konsekwencji wyniki zostały tak spłaszczone, że między 6. wynikiem a 2. dającym mandat różnica wyniosła raptem 22 tys. na liście z prawie 400 tysięcznym poparciem - dodał.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Kurski podziękował wszystkim wyborcom, którzy oddali na niego glos. - Gratuluję mojej Partii końcowego wyniku dającego nadzieję na rychłą zmianę polityczną w kraju, a nowowybranym europosłom - mandatów. Dziękuję wspaniałym ludziom, którzy pracowali dla mnie bez wytchnienia w tej kampanii - podkreślił.

- Ostatnie tygodnie, setki spotkań i tysiące rozmów z Polakami były fascynującą przygodą po 10-letniej przerwie od polityki. To, co od Państwa usłyszałem zmieniło mój sposób patrzenia na polskie realia i problemy, z którymi muszą się mierzyć polskie rodziny. Wykorzystam to w dalszej pracy dla Polski – zapowiedział były prezes TVP.

Zauważył, że PiS uzyskał w wyborach o prawie 1 pkt proc. wyższe  poparcie niż jesienią ub.r. w glosowaniu do polskiego parlamentu. - To ogromny sukces, zważywszy na postępy politycznego odwetu, gwałcenia prawa, w tym Konstytucji oraz domykania monopolu informacyjnego po siłowym przejęciu TVP przez Koalicję 13 grudnia - uważa Kurski.

- Ale nic się nie kończy, wszystko się zaczyna. Przed nami dalsza praca dla dobra Polski. Per aspera ad Astra! - zapewnił.

Kurski od stycznia 2016 do września 2022 roku był prezesem Telewizji Polskiej (z kilkumiesięczną przerwą w 2022 roku), a od końcówki 2022 do grudnia ub.r. pełnił funkcję zastępcy dyrektora wykonawczego polsko-szwajcarskiej konstytuanty w Banku Światowym.

Dołącz do dyskusji: Jacek Kurski tłumaczy porażkę wyborczą. „Kampania zbyt krótka”

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
510 ANT 75
Jacek Kurski **** ci w dziąsło!
15 2
odpowiedź
User
ka3
Po prostu jest taką mendą, że nawet wyborcy pis postanowili wybrać innych.
13 1
odpowiedź
User
dd
Po prostu jest taką mendą, że nawet wyborcy pis postanowili wybrać innych.


Ma iść do NBP, więc taka kara to będzie. Koniaczek? Podwójny.
3 1
odpowiedź