SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jacek Sasin: silny multi-branżowy koncern będzie częścią polskiej gospodarki na wiele pokoleń

Dzisiejsza akwizycja dokonana przez PKN Orlen to rozwój segmentu medialnego grupy. Silny multi-branżowy koncern będzie częścią polskiej gospodarki na wiele kolejnych pokoleń - napisał w poniedziałek wieczorem wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Jacek Sasin, minister aktywów państwowych, fot. Adam Guz / KPRMArticle

"Dzisiejsza akwizycja dokonana przez @PKN_ORLEN to rozwój segmentu medialnego grupy. Martwi fakt, że opozycja widzi wszystko w perspektywie najbliższych wyborów i własnych wyimaginowanych obaw. Silny multi-branżowy koncern będzie częścią polskiej gospodarki na wiele kolejnych pokoleń" - napisał na Twitterze w poniedziałek Sasin.

Grupa Orlen złożyła ofertę zakupu wydawnictwa Polska Press. Dzięki temu będzie miała dostęp do 17,4 mln użytkowników portali wydawnictwa, a także czytelników "Dziennika Bałtyckiego", "Polska The Times", czy "Dziennika Polskiego", a także 20 dzienników regionalnych oraz 120 lokalnych tygodników. Wydawnictwo jest również właścicielem 500 portali internetowych.

Orlen poinformował, że akwizycja jednej z największych grup wydawniczych w Polsce, w połączeniu z wykorzystaniem kompetencji i potencjału agencji mediowej Sigma Bis oraz spółki Ruch, umożliwi koncernowi stworzenie elastycznej, spersonalizowanej i kompleksowej oferty, która znacząco poprawi satysfakcję klientów.

Według Orlenu, Polska Press to jeden z największych wydawców w Polsce, który w 2019 r. osiągnął przychody na poziomie ponad 398,4 mln zł.

"Na przestrzeni ostatnich lat, liczba unikalnych użytkowników Polska Press wykazuje tendencję wzrostową, rosnąc w samym listopadzie 2020 r. 45 proc. rok do roku" - podano w komunikacie Orlenu.

"Patrząc z perspektywy pojedynczych witryn, największą liczbę realnych użytkowników na poziomie 10,4 mln posiada naszemiasto.pl" - dodano.

Według Orlenu tworzenie własnych platform komunikacyjnych, jako wsparcie dla działalności biznesowej i dotarcie do nowych klientów, przez firmy to światowy trend, który obserwujemy już od lat.

"Uzupełnienie portfolio mediowego PKN Orlen o podmiot zarządzający prasą drukowaną i mediami cyfrowymi, umożliwi stworzenie kompleksowej i konkurencyjnej oferty w obszarze reklamy" - dodano.

Dołącz do dyskusji: Jacek Sasin: silny multi-branżowy koncern będzie częścią polskiej gospodarki na wiele pokoleń

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz555
Silny multi-branżowy? Jak elektrownie i kopalnie? Cały naród zrzuca się na tę multi-branżowość.
odpowiedź
User
tvon
Nie na wiele pokoleń, tylko dla obecnych wielu pokoleń działaczy partyjnych.
odpowiedź
User
Nessi
W obecnej sytuacji, to jest marnotrawienie państwowych pieniędzy, podczas, gdy nie ma na podwyżki dla pielęgniarek i ratowników medycznych. Dla mnie to kryminał!!!
odpowiedź