SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jacek Żakowski kpi z wazeliny od czytelników „GPC”: przysyłajcie więcej, zlicytujemy ją na porządne dziennikarstwo

Dziennikarz „Polityki” Jacek Żakowski poinformował, że jako jeden z czołowych działaczy Towarzystwa Dziennikarskiego dostał 13 opakowań wazeliny od czytelników „Gazety Polskiej Codziennie”. - Przysyłajcie jak najwięcej wazeliny, my całą ją zlicytujemy na Allegro i będzie na porządne dziennikarstwo - zapowiedział.

Jacek Żakowski, fot. akpaJacek Żakowski, fot. akpa

We wtorek w zeszłym tygodniu na pierwszej stronie „Gazety Polskiej Codziennie” znalazły się zdjęcia czołowych członków Towarzystwa Dziennikarskiego: Seweryna Blumsztajna, Jacka Żakowskiego, Renaty Kim i Przemysława Szubartowicza, a w środku gazety także fotografia Jana Ordyńskiego. Wszyscy zostali nazwani wazeliniarzami, a redaktor naczelny „GPC” Tomasz Sakiewicz zachęcił, żeby czytelnicy wysyłali im duże ilości wazeliny, podano też adresy redakcji, w których pracują ci dziennikarze.

Była to reakcja „GPC” na list otwarty Towarzystwa Dziennikarskiego do dziennikarzy i opinii publicznej w Niemczech, w którym organizacja przeprosiła i wyraziła ubolewanie z powodu fali „kłamliwej i agresywnej propagandy antyniemieckiej, zainicjowanej przez polskie władze i przywodzącej na myśl komunistyczną propagandę lat 60.”. Jako przykłady podała m.in. okładkę „Gazety Polskiej” pokazującą fotomontaż z Donaldem Tuskiem w mundurze nazistowskim i Angelą Merkel wysiadającymi z tramwaju z napisem „nur fur Deutsche”, zwłaszcza w mediach publicznych, listu prezesa Ringier Axel Springer Media do pracowników polskiego oddziału firmy.

W piątkowym porannym programie TOK FM Jacek Żakowski poinformował, że dostał 13 opakowań wazeliny od czytelników „Gazety Polskiej Codziennie”. - Liczyłem na dużo więcej, na silniejszą mobilizację prawicy. Coś tam rzeczywiście stało się niedobrego - zakpił publicysta.

- Bardzo proszę o więcej opakowań wazeliny od zwolenników prawicy na adres „Polityki”. Mam pusty bagażnik w samochodzie, chętnie go zapełnię. Jeśli tylko rzeczywiście wierzycie w tę władzę cenicie ją, lubicie Sakiewicza, czytacie „Gazetę Polską Codziennie”. Przysyłajcie jak najwięcej wazeliny, my całą ją zlicytujemy na Allegro i będzie na porządne dziennikarstwo - zapowiedział Żakowski.

 

Publicysta „Polityki” żartował też z relacjonowania przez „Gazetę Polską Codziennie” demonstracji poparcia dla rządu, która odbyła się przed Sejmem w zeszłym tygodniu w dniu, w którym głosowano nad wnioskiem o wotum nieufności dla ministra środowiska Jana Szyszko. „GPC” zachęcała do udziału w tej manifestacji, a potem z dumą informowała, że było na niej obecnych kilkaset osób.

- To jednak zabawne, że dziennikarz, który organizuje demonstracje poparcia dla rządu, wysyła innym dziennikarzom wazelinę - skomentowała w piątek na Twitterze Dominika Wielowieyska z „Gazety Wyborczej”.

>>> Przeglądaj pierwszej strony „Gazety Polskiej Codziennie” w naszej zakładce Jedynki

Z kolei Przemysław Szubartowicz we wtorek ujawnił na Twitterze pełen nienawiści list, który dostała Renata Kim. - Wazelinę kupcie sobie sami z pozostałą michnikowską hołotą i szambem, za zdradzieckie srebrniki od barbarii germańskiej, żydowskiej oraz bolszewickiej - napisał nadawca. Kazał też adresatom wyjechać z kraju, stwierdził, że „prędzej lub nieco później zostaniecie i tak wypluci na śmietnik historii, a może i wcześniej do odpowiedniej celi” oraz życzył „na pohybel Wam i dzieciom waszym”.

Dołącz do dyskusji: Jacek Żakowski kpi z wazeliny od czytelników „GPC”: przysyłajcie więcej, zlicytujemy ją na porządne dziennikarstwo

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
prawnik
Te listy zioną miłością bliźniego...
odpowiedź
User
Olaf
Czy Jacek Żakowski akurat ma z dziennikarstwem jeszcze coś wspólnego? Czy jako dziennikarz uwikłał się w polityczne sympatie? Czy gość jest totalnie skompromitowany? Czy gdyby w tej branży istniały licencje, to jeszcze miałby swoją? Tak tylko pytam
odpowiedź
User
ya
"Redaktor Zakowski poleca: wazelina do zastosowan wszelakich" - to moze byc hit sprzedazowy na allegro! Trzymam kciuki, zeby ten model biznesowy wypalil i przekonal redaktora do uprawiania mniej szkodliwego spolecznie zawodu.
odpowiedź