SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Uber by Women w kolejnym mieście

W Dzień Kobiet w Krakowie ruszyła usługa Uber by Women. Do tej pory produkt łączący pasażerki z kierowczyniami dostępny był jedynie w stolicy Polski. Jednocześnie firma ogłosiła rozpoczęcie współpracy z fundacją Feminoteka.

Uber by Women to usługa, która umożliwia zamawianie przejazdów realizowanych wyłącznie przez kierowczynie. Jest ona widoczna dla wszystkich, dlatego umożliwia kobietom zamawianie przejazdów nie tylko bezpośrednio dla siebie, ale także – korzystając z opcji „zmień pasażera” – dla znajomej czy koleżanki.

Produkt Uber by Women w stolicy ruszył w październiku 2023 r. Od początku usługa cieszy się zainteresowaniem wśród kobiet, które szczególnie chętnie korzystają z niej wieczorami i nocą w piątki oraz soboty. 

– Uber by Women to wyjątkowa usługa, która stanowi odpowiedź nie tylko na potrzeby pasażerek, ale także samych kierowczyń. Ogromnie cieszy nas jej popularność, dlatego - po dobrym przyjęciu w Warszawie zdecydowaliśmy się uruchomić ją w kolejnym mieście – mówi Marcin Moczyróg, dyrektor generalny, Uber CEE.

Zobacz: Uber z nową usługą współdzielenia przejazdu przez pasażerów 

Uber i Feminoteka

Podczas wydarzenia Uber ogłosił także rozpoczęcie współpracy z Fundacją Feminoteka. Podjęta kooperacja fundacji z Uberem obejmuje m.in. wspólne działania edukacyjne, a także doradcze.

– Fundacja Feminoteka powstała, aby wspierać kobiety, szczególnie te, które doświadczają przemocy. Każdego dnia nasze doradczynie i ekspertki służą pomocą prawną, terapeutyczną oraz psychologiczną dla potrzebujących. Bardzo cieszy nas właśnie podjęta współpraca z platformą Uber. Jako głos kobiet chętnie podzielimy się naszą wiedzą na temat ich potrzeb w przewozach - mówi Joanna Gzyra-Iskandar, rzeczniczka ds. przeciwdziałania przemocy wobec kobiet Fundacji Feminoteka.

Dołącz do dyskusji: Uber by Women w kolejnym mieście

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ve
Pewnego dnia "feministki" wystawią za tę "współpracę" taki rachunek, że zachłanny dyrektor Moczyróg
będzie wyskakiwał przez okno szklanego wieżowca.
Z radości rzecz jasna.
4 1
odpowiedź
User
PK
Co to za dyskryminacja? To może jeszcze specjalne przedziały w komunikacji miejskiej tylko dla kobiet. Chyba trzeba zacząć traktować kobiety jak osoby specjalnej troski.
2 1
odpowiedź