SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CDA Premium w naziemnej telewizji cyfrowej

Spółka CDA porozumiała się z operatorem multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej w sprawie udostępnienia aplikacji CDA Premium w MUX-8. Odbiorcy, którzy posiadają podłączony do internetu telewizor obsługujący HbbTV, mogą dzięki temu łatwiej skorzystać z usługi SVoD.

Aplikacja CDA Premium w MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowejAplikacja CDA Premium w MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej

Aplikacja CDA Premium jest zgodna ze standardem HbbTV 1.5 lub wyższym, a na multipleksie ósmym jest dostępna na 86 pozycji. Odbiorcy naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce, którzy korzystają z odbiornika telewizyjnego podłączonego do Internetu, uzyskają jeszcze łatwiejszy dostęp do usługi oferującej bibliotekę ponad 12 tysięcy filmów pełnometrażowych, bajek i seriali. TVN Warner Bros. Discovery jesienią 2022 roku informował, że w Polsce jest 800 tys. gospodarstw domowych z aktywną usługą HbbTV.

Kolejna aplikacja HbbTV dla odbiorców naziemnych

Emitel i CDA zdradziły, że MUX-8 dociera już do 97 proc. powierzchni Polski. - Cały czas rozwijamy platformę CDA Premium. Nie tylko pozyskując licencje na nowe filmy i seriale, które cały czas powiększają naszą bibliotekę, ale także w zakresie rozbudowy i poprawy infrastruktury technicznej oraz powiększania naszego zasięgu i możliwości dotarcia do widza. Obecność na multipleksie ósmym, a dzięki temu dostęp do milionów odbiorców naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce jest dla nas dużym wydarzeniem - powiedział Jarosław Ćwiek, prezes spółki CDA.

- Telewizja naziemna cieszy się bardzo dużą popularnością w Polsce. Od kilku lat kanały linearne wzbogaca oferta telewizji hybrydowej rozwijana na bazie technologii HbbTV. Po podłączeniu odbiornika do sieci Internet widzowie zyskują dodatkowe treści na żądanie i funkcjonalności. Cieszymy się, że CDA S.A. dostrzegła ten potencjał i zdecydowała się uruchomić swój serwis dla widzów telewizji naziemnej - stwierdził Maciej Staszak, wiceprezes Emitela.

Subskrypcja CDA Premium kosztuje 23,99 zł miesięcznie, a za pośrednictwem aplikacji HbbTV nie można oglądać kanałów linearnych. Takowe są dostępne w Smart TV. Aplikacja CDA Premium już wcześniej była dostępne na wszystkich najpopularniejszych telewizorach i przystawkach do streamingu (m.in. Android TV/Google TV, Tizen od Samsunga czy WebOS od LG).

Jakie aplikacje i treści są dostępne w HbbTV?

Dotychczas odbiorcy naziemni z HbbTV mogli korzystać z aplikacji TVP GO (możliwość cofania kanałów Telewizji Polskiej do tygodnia), TVP VOD (platforma z wideo na żądanie i wybranymi materiałami w jakości 4K), Polsat GO (darmowa aplikacja z VOD kanałów Polsatu z reklamami), serwisu Legia TV (materiały dotyczące klubu piłkarskiego Legia Warszawa), serwisów z programem telewizyjnym, a także rozgłośniami radiowymi Emitela.

Od prawie roku posiadacze nowszych telewizorów LG mogą uruchomić aplikację HbbTV Player jednym przyciskiem po włączeniu TVN lub TVN7. TVN, TVP i Polsat w hybrydowej telewizji umieszczają aplikacje reklamowe, a od października TVN Warner Bros. Discovery, emituje za pośrednictwem HbbTV reklamy adresowalne. Dzięki hybrydowej telewizji można też oglądać dodatkowe stacje TVP: TVP ABC 2, TVP Kultura 2 i TVP Historia 2. Emitel na MUX-8 nadaje także  stację Perszyj dla uchodźców z Ukrainy. 

W Polsce HbbTV działa przy naziemnej telewizji cyfrowej. W innych krajach, na przykład w Niemczech, tego typu aplikacje oferują także sieci kablowe i platformy satelitarne. Niekiedy nadawcy wykorzystują też hybrydową telewizję do oferowania nowocześniejszych wersji teletekstów.

Dołącz do dyskusji: CDA Premium w naziemnej telewizji cyfrowej

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Svenq
Dużo częściej oglądam filmy na cda premium niż na netflixie. Netflix wrzuca totalną papkę ostatnio, która jest nie do zaakceptowania.
odpowiedź
User
Tomasz Działowy
Moja babcia w końcu będzie miała dostęp! :D
odpowiedź
User
userrrr
CDA to jedyna dobrze działająca aplikacja na moim Samsungu z 2015 roku. HBO olało mnie ciepłym moczem , a o Disney-u można pomarzyć.
odpowiedź