SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dwa dodatkowe kanały naziemne dzięki HbbTV

Na kanale (LCN) 90 naziemnej telewizji cyfrowej pojawiła się aplikacja EWTN GO, związana z katolickim kanałem telewizyjnym. Za jej pośrednictwem można oglądać kanały: EWTN Polska i Adoracja 24H. Nie na wszystkich sprzętach odbiór jest jednak bezproblemowy. 

Kilka dni temu pisaliśmy, że na MUX-8 pojawiła się pozycja o ID: EWTN GO. Wówczas nie emitowano żadnej planszy. Teraz to się zmieniło i po wybraniu 90 kanału, wczytuje się czerwona plansza. – Aby zmienić program wciśnij czerwony przycisk na pilocie lub użyj przycisków nawigacyjnych. Usługa EWTN GO wymaga podłączenia z internetem oraz włączonej obsługi HbbTV w swoim telewizorze. Więcej informacji: ewtn.pl/hbb – można przeczytać na planszy.  Sęk w tym, że na wielu urządzeniach po kilkudziesięciu sekundach buforowania nie uruchamia się żaden kanał. Niewykluczone, że prace nad aplikacją są dopiero finalizowane.

Całodobowa transmisja z kaplicy

Katolicka telewizja pod wskazanym adresem wyjaśnia odbiorcom zasady działania jej aplikacji. - HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV) to nowy standard telewizji łączący w sobie typową emisję sygnałów telewizyjnych wraz z multimedialnymi treściami dostarczanymi do telewizora przez szerokopasmowy internet. Aby odbierać sygnał w standardzie HbbTV, odbiornik telewizyjny musi mieć włączoną funkcję telewizji HBB (najczęściej dostępną w ustawieniach telewizora) oraz musi być podłączony do Internetu. Jeżeli telewizor nie obsługuje tego standardu należy wyposażyć się w przystawkę – zewnętrzy tuner np. Dekoder OPTICUM HbbTv T-BOX H.265/HEVC/DVB-T2 powszechnie dostępny w sprzedaży lub w naszym sklepie na sklep.ewtn.pl - tłumaczy EWTN Polska. Na wspomnianej stronie sprzedaż dekodera nie jest jeszcze prowadzona. W popularnym sklepie sprzęt można nabyć za niespełna 400 zł, więc cztery razy więcej niż przeciętny tuner do DVB-T2 bez HbbTV.

Dzięki usłudze można za darmo oglądać dwa kanały. - EWTN Polska na swojej platformie HbbTV udostępnia dwie równoległe transmisje na żywo, na pierwszym kanale dostępny jest sygnał naszej telewizji, a na kanale drugim Adoracja 24h z Kaplicy wieczystej adoracji w Niepokalanowie. Zapraszamy do oglądania naszej stacji - wyjaśnia religijna stacja.

EWTN (Eternal Word Television Network) w Stanach Zjednoczonych rozpoczęła nadawanie w 1981 roku. Stacja została założona przez Matkę Angelikę z zakonu klarysek od Wieczystej Adoracji. W całodobowej ramówce można znaleźć transmisje z nabożeństw (także mszy trydenckich), talk-show, katechezy dla dorosłych i dzieci, relacje ze Światowych Dni Młodzieży. W 2018 roku Fundacja Vide et Crede im. św. Jana Pawła II z Wrocławia nawiązała współpracę z amerykańską stacją. Dzięki niej mogła powstać EWTN Polska.

We wrześniu 2021 roku stacja otrzymała polską koncesję od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Została uznana za nadawcę społecznego i nie musi za nią płacić. EWTN Polska jest dostępna w sieciach kablowych i za pośrednictwem multipleksu eksperymentalnego naziemnej telewizji cyfrowej BCAST w Gdańsku, Warszawie i Wrocławiu. Zajmuje 57 pozycję na liście kanałów.

Dzięki HbbTV w polskiej naziemnej telewizji cyfrowej są oferowane serwisy streamingowe: TVP VOD, TVP Go, CDA Premium, kanały wirtualne TVP Historia 2, TVP ABC 2, TVP Kultura 2, Perszyj. Działa również kanał promujący pozycje z ramówek stacji Polsatu, serwis ze stacjami radiowymi, aplikacja Legia TV i program telewizyjny ze zdjęciami. Nadawcy wykorzystują telewizję hybrydową do aplikacji reklamowych, a TVN Warner Bros. Discovery także do reklam adresowalnych (DAI). 

Dołącz do dyskusji: Dwa dodatkowe kanały naziemne dzięki HbbTV

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Janusz
Żal.pl
odpowiedź
User
każda konkurencja dla
każda konkurencja dla Trwam jest mile widziana.
nie jestem katolikiem, ale życzę powodzenia
odpowiedź
User
Olo
Reklama dekodera Opticum?. Obraz z tego dekodera jest wątpliwej jakości.
odpowiedź