SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wysyp wniosków o koncesje

W konkursach dotyczących wolnych częstotliwości radiowych do KRRiT wpłynęło łącznie 56 wniosków. Najwięcej, bo aż 14 z nich dotyczy emisji w Częstochowie. O nadawanie w FM stara się m.in. znana z rynku telewizyjnego Grupa MWE, która chce uruchomienia stacji Wibracje FM i Serce FM. 

Rozpisane przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji konkursy dotyczą emisji analogowej w: Łodzi, Żywcu, Bielsku-Białej, Częstochowie, Hajnówce, Andrychowie, Sierpcu i Woli koło Czerwińska. Regulator nie ujawnił jak na razie tylko wnioskodawców w ostatniej lokalizacji. Wszystkie ogłoszenia dotyczą rozgłośni o profilu uniwersalnym lub wyspecjalizowanym.

Grupa MWE chce dwóch koncesji radiowych

W sprawie nadawania na częstotliwości 90,8 MHz w Łodzi, wpłynęło 10 wniosków. Stoją za nimi: Eska Rock S.A. z Warszawy (Radio Vox FM Gold), Nadawca Sp. z o.o. z Warszawy (Eska City), Krzysztof Orzepiński z Łodzi (Radio IKS), Grupa Radiowa Agory Sp. z o.o. z Warszawy (Radio Pogoda 90,8 FM), Multimedia Sp. z o.o. z Krakowa (RMF Maxx Tomaszów Mazowiecki, RMF Maxx Łódź i Radio Gra Łódź), EL Radio Sp. z o.o. z Łodzi (EL Radio), MWE Radio Sp. z o.o. ze Szczecina (Radio Wibracje FM Łódź), a także RY Broadcast Sp z o.o. z Poznania (Radio Yanosik). W internecie można słuchać stacji o takiej samej nazwie. Również ma siedzibę w stolicy Wielkopolski.

Odnośnie emisji w Częstochowie (92,4 MHz) wpłynęło 14 wniosków. Złożyli je: Leszek Kozioł z Zielonki (Radio Flash), Radio Eska S.A. z Warszawy (Eska Częstochowa), Nadawca Sp. z o.o. z Warszawy (Eska Rock Częstochowa), Eska Rock S.A. z Warszawy (VOX FM Częstochowa), International Communication Sp. z o.o. z Warszawy (Eska 2 Częstochowa), Eurozet Radio Sp. z o.o. z Warszawy (AntyRadio 106,4 FM), Grupa Radiowa Agory Sp. z o.o. z Warszawy (Radio Pogoda 92,4 FM), Lift Investment Sp. z o.o. z Częstochowy (Radio Fon), Radio Rekord FM S.A. z Radomia (Radio Rekord Częstochowa), Radio Częstochowa Sp. z o.o. z Częstochowy (Radio Częstochowa), EL Radio Sp. z o.o. z Łodzi (On Radio), MWE Radio Sp. z o.o. ze Szczecina (Radio Serce FM Częstochowa), Stage Art II Sp. z o.o. z Warszawy (Częstochowa FM) i RY Broadcast Sp. z o.o. z Poznania (Radio Yanosik).

Spółka MWE Radio, należąca do Grupy MWE Michała Winnickiego w 2022 roku złożyła do KRRiT wniosek o emisję w ogólnopolskim multipleksie DAB+ Mixradia. Postępowanie na wniosek strony rynkowej zawieszono aż do momentu wyboru przez Urząd Komunikacji Elektronicznej operatora MUX-u. UKE miał podjąć decyzję w 2023 roku, ale tak się nie stało. Grupa MWE w swojej siedzibie w Szczecinie posiada m.in. studia radiowe.

W skład Grupy MWE wchodzi 15 kanałów telewizyjnych: Antena HD, TVC, Power TV, Nuta.TV, Nuta Gold, Ultra TV 4K, Adventure, Top Kids, Junior Music, Home TV, Filmax, Xtreme TV, Golf Channel Polska i ostatnio uruchomione Pogoda24.TV oraz Junior Channel. Koncesję ostatnio przyznano także: TVC Super i Szlagier TV. Największym zasięgiem może poszczycić się Antena HD. Stacja wchodzi w skład MUX-1 naziemnej telewizji cyfrowej. Firma posiada też multipleksy lokalne naziemnej telewizji cyfrowej w Jeleniej Górze, Częstochowie, Tomaszowie Mazowieckim, Wrocławiu i Świdnicy.

O nadawanie ubiega się na przykład DzikieRadio

W Żywcu nadawcy rywalizują o częstotliwość 98,5 MHz. Zainteresowani są: Marcin Rusnak z Lipowej (DzikieRadio® 98.5 FM), Eska Rock S.A. z Warszawy (VOX FM Żywiec), International Communication Sp. z o.o. z Warszawy (Eska 2 Żywiec), Nadawca Sp. z o.o. z Warszawy (Radio Rock Żywiec), Inforadio Sp. z o.o. z Warszawy (TOK FM - Pierwsze Radio Informacyjne), Grupa Radiowa Agory Sp. z o.o. z Warszawy (Złote Przeboje Karolina 91,2 FM), Multimedia Sp. z o.o. z Krakowa (RMF Maxx Żywiec), Radio Express 92,3 FM Sp. z o.o. z Bielska-Białej (Express FM), RY Broadcast Sp. z o.o. z Poznania (Radio Yanosik), Alex Media Sp. z o.o. z Zakopanego (Alex) i Radio 90 Sp. z o.o. z Rybnika (Radio 90 FM).

W Bielsku-Białej konkurs dotyczy nadawania na częstotliwości 92,7 MHz. O emisję starają się: Leszek Kozioł z Zielonki (Radio Beskidy), Eska Rock S.A. z Warszawy (VOX FM Bielsko-Biała), International Communication Sp. z o.o. z Warszawy (Eska 2 Bielsko-Biała), Inforadio Sp. z o.o. z Warszawy (TOK FM - Pierwsze Radio Informacyjne), Grupa Radiowa Agory Sp. z o.o. z Warszawy (Radio Złote Przeboje 92,7 FM), Multimedia Sp. z o.o. z Krakowa (RMF Maxx Bielsko-Biała), Radio Express 92,3 FM Sp. z o.o. z Bielska-Białej (Express FM), RY Broadcast Sp. z o.o. z Poznania (Radio Yanosik), Alex Media Sp. z o.o. z Zakopanego (Alex) i Radio 90 Sp. z o.o. z Rybnika (Radio 90 FM).

Zobacz także: W Polsce rośnie sprzedaż odbiorników radiowych. Udział DAB+ to 6,7 proc.

W Andrychowie KRRiT zdecyduje o przyszłości częstotliwości 90,9 MHz. Wpłynęły wnioski: Inforadio Sp. z o.o. z Warszawy (TOK FM - Pierwsze Radio Informacyjne), Grupy Radiowej Agory Sp. z o.o. z Warszawy (Złote Przeboje Wanda 92,5 FM), Miejskiej Biblioteki Publicznej w Andrychowie (Radio Andrychów), Radia Bielska Sp. z o.o. z Bielska-Białej (Radio Bielsko) i Alex Media Sp. z o.o. z Zakopanego (Alex).

W Hajnówce wolna jest częstotliwość 93,3 MHz. Wpłynął tylko jeden wniosek Prawosławnej Diecezji Białostocko-Gdańskiej na nadawanie Radia Orthodoxia. W Sierpcu o emisję na częstotliwości 107,9 MHz ubiega się pięć podmiotów. Są to: Fundacja Ananke z Mławy (Sierpc FM i Radio 7), Radio Rekord FM S.A. z Radomia (Radio Rekord Mazowsze), Radio Płońsk Sp. z o.o. ze Starych Gnatowic (Płońsk) oraz Krzysztof Pietrzak z Płońska (Radio Mix Sierpc 107,9 FM).

Dołącz do dyskusji: Wysyp wniosków o koncesje

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mark
Na nadawanie w DAB+ zero chętnych, a na analog nadawcy walą drzwiami i oknami.
22 5
odpowiedź
User
Żubr Jasny Pełny
Nie mają wyjścia - na nadawanie w DAB+ nie ma nowych konkursów
13 2
odpowiedź
User
Koe
Gdzie są te 2 komentarze?
4 2
odpowiedź