SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Trzy dodatkowe kanały na transponderach satelitarnych TVN

Na transponderach TVN Warner. Bros Discovery pojawiły się duble polskojęzycznych stacji Cartoon Network, Cartoonito i Warner TV. Dotychczas odbiór tych kanałów był możliwy dzięki emisji z pojemności satelitarnej wynajmowanej od platformy cyfrowej Polsat Box. 

Do tej pory Cartoonito (kanał dziecięcy, który zastąpił w marcu ub.r. Boomerang) był nadawany z transpondera 10,758 GHz, pol. V, SR=27500, FEC=3/4, a Cartoon Network i Warner TV z transpondera 12,284 GHz, pol. H, SR=27500, FEC=3/4. Była to pojemność dzierżawiona na pozycji orbitalnej Hot Bird 13°E przez Polsat Box.

Dodatkowe miejsce na transponderach największej platformy

Teraz duble Cartoonito i Cartoonito pojawiły się na transponderze 11,393 GHz, pol. V, SR=27500, FEC=3/4. Z kolei Warner TV nadaje na transponderze 11,508 GHz, pol. V, SR=27500, FEC=3/4.  To pojemność TVN Warner  Bros. Discovery. Jak zauważył satkurier.pl, w czwartek koło południa do wszystkich stacji dodano systemy kodowania charakterystyczne dla Polsat Box i Canal+.  To znak, że duble niebawem znikną z pasma należącego do Polsat Box.  Najpopularniejsza w Polsce platforma cyfrowa zyska miejsce na dodatkowe kanały lub poprawę jakości dotychczasowych. Abonenci polskich platform nie odczują tej zmiany, bo dokona się na ich dekoderach automatycznie. 

Z wykazu kingofsat.net wynika, że obecnie na pierwszym transponderze TVN Warner Bros. Discovery (11,393 GHz) poza Cartoonito i Cartoon Network są nadawane polskie wersje Discovery, TLC Discovery Historia, Discovery Life, TVN24 Bis, HGTV, a także włoskojęzyczne: HGTV, MotorTrend, Giallo i Nove. Na drugim transponderze (11,508 GHz) są z kolei nadawane: TVN, TVN Style, TVN Turbo, TVN24, TVN7, Metro, Warner TV, TVN Fabuła, TTV, Travel Channel, Food Network.

Transponder 11,393 GHz  TVN wynajął jesienią 2021 roku. - Dzięki dodatkowej pojemności na satelicie Eutelsat Hot Bird chcemy zoptymalizować nadawanie istniejących kanałów w ramach całej grupy Discovery w regionie EMEA - informuje portal Wirtualnemedia.pl Katarzyna Issat, szef ds. komunikacji korporacyjnej TVN.

Rok później firma wynajęła także transponder  (11,334 GHz, pol. H, SR=27500, FEC=3/4). - Część pojemności przeznaczyliśmy na międzynarodowe kanały Eurosportu. O dalszych kanałach, które będą dostępne na transponderze będziemy decydować w przyszłości - tłumaczyła Issat. Koszt wynajęcia takiego transpondera na pozycji orbitalnej wykorzystywanej przez polskie platformy cyfrowe to blisko 3,7 mln euro rocznie. Warner Bros. Discovery dzierżawi także transpondery 11,258 GHz, pol. H, SR=27500, FEC=3/4 i 11,508 GHz, pol. V, SR=27500, FEC=3/4.

Dołącz do dyskusji: Trzy dodatkowe kanały na transponderach satelitarnych TVN

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Patryk
A wiadomo kiedy będzie nowa oprawa graficzna w Cartoon network
0 0
odpowiedź
User
Patryk
A wiadomo kiedy będzie nowa oprawa graficzna w Cartoon network
0 0
odpowiedź
User
Bitrate
To tłumaczy tą pikselozę na TVN24, która była 24 lutego z rana.
0 0
odpowiedź