SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kanał związany z braćmi Karnowskimi w naziemnej telewizji cyfrowej

Kanał publicystyczny wPolsce.pl trafił do trzech multipleksów lokalnych naziemnej telewizji cyfrowej, których operatorami jest Grupa MWE. Stacja należy do Grupy Fratria, związanej m.in. z Jackiem i Michałem Karnowskimi. 

Stacja na MUX-L1 (Jelenia Góra), MUX-L3 (Częstochowa, Tomaszów Mazowiecki) i MUX-L4 (Wrocław, Świdnica) zastąpiła muzyczny kanał Junior Music, należący do Grupy MWE Michała Winnickiego. To debiut wPolsce.pl w naziemnej telewizji cyfrowej. Wcześniej kanał był dostępny m.in. na platformie cyfrowej Polsat Box,  w sieciach kablowych Vectra, UPC Polska, usługach IPTV Orange, Netia, Evio Polska, a także w serwisie streamingowym Polsat Box Go.

W ostatnich tygodniach TV Republika poszerzyła zasięg. Jest już dostępna nie tylko za pośrednictwem platform cyfrowych (Polsat Box, Canal+, Orange), sieci kablowych (m.in. UPC Polska/Play, Vectra, Toya), serwisu streamingowego Polsat Box Go, strony internetowej tvrepublika.pl, multipleksów eksperymentalnych w Gdańsku, Katowicach, Warszawie i Wrocławiu, ale także multipleksów lokalnych w Częstochowie, Jeleniej Górze, Rybniku, Tomaszowie Mazowieckim, Świdnicy i Wrocławiu.

Po zmianach w TVP rośnie popularność stacji prawicowych

Zmiany w Telewizji Polskiej przyczyniły się do wzrostu zainteresowania kanałami telewizyjnymi, sympatyzującymi z Prawem i Sprawiedliwością. Głównym beneficjentem jest TV Republika, ale oglądalność wPolsce.pl także znacząco wzrosła.

Z danych Nielsena wynika, że od 20 do 28 grudnia udział w rynku TV Republika wyniósł 2,70 proc., co oznacza wzrost o 2598,89 proc. w porównaniu z dniami 1-19 grudnia ub.r. Udział wPolsce.pl braci Karnowskich wzrósł z 0,03 proc. do 0,15 proc. (o 385,19 proc.).  TV Republika wyprzedziła m.in. Polsat News (2,36 proc.), Wydarzenia 24 (1,45 proc.) czy TVN24 BiS (0,66 proc.). Wyraźnie popularniejszy okazał się tylko TVN24 (7,16 proc.).

Do TV Republika dołączyły dotychczasowe twarze TVP: Michał Rachoń (jako dyrektor programowy), Danuta Holecka, Miłosz Kłeczek i Adrian Borecki. Stacja nadaje wydanie specjalne, goszcząc często liderów PiS. Na antenie pojawiają się też wejścia na żywo, transmisje z konferencji prasowych. wPolsce.pl ma charakter publicystyczny. Stacja często pokazuje powtórki. wPolsce.pl, ani TV Trwam nie notują takiego wzrostu popularności w internecie, jak TV Republika.

- Jednak politycy i wraz z nimi główni propagandyści dziennikarscy poszli właśnie tam. Skoro oni tam są, to trudno, żeby publiczność wybierała stacje telewizyjne albo programy, w których ich nie ma i w których jest nadmiar treści religijnych albo dość nudnych. Zainteresowanie jest takie, bo czas jest gorący, ale za jakiś czas widzowie będą wybierać te kanały i programy, gdzie będzie więcej treści różnorodnych, a nie sami liderzy partyjni. Myślę, że za jakiś czas Polacy przestaną tak mocno żyć polityką - zauważył w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Adam Szynol, medioznawca z Zakładu Dziennikarstwa Uniwersytetu Wrocławskiego.

Nowa ramówka wPolsce.pl

W środę informowaliśmy, że wPolsce.pl wprowadziła nową ramówkę, w której pasmo na żywo „W centrum wydarzeń” zaczyna się o godz. 9 rano. Wieczorem będzie można oglądać program podobny do „W tyle wizji” znanego z TVP Info.

Nowe pasmo „W centrum wydarzeń” na antenie Telewizji wPolsce.pl w środę prowadzili publicyści „Sieci” Dorota Łosiewicz i Wojciech Biedroń. - Będziemy komentować, analizować, rozmawiać z politykami, ekspertami, publicystami. Będziemy wszędzie tam, gdzie coś się dzieje, a wiemy, że dzieje się dużo - zapowiedziała Łosiewicz na początku programu. Po godz. 12 prowadzenie przejął Jacek Karnowski, rozmawiał z byłym premierem Mateuszem Morawieckim. O godz. 13 zaczęło się pasmo powtórkowe, a o 15:30 na żywo pokazano „Wywiad gospodarczy”.

Telewizja wPolsce.pl na platformie X zapowiedziała, że nowości będą także w jej paśmie popołudniowym i wieczornym. O godz. 20:35 ma pojawić się program podobny do emitowanego w ostatnich latach w TVP Info „W tyle wizji”, którego gospodarzami byli m.in. publicyści „Sieci” Krzysztof Feusette, Dorota Łosiewicz i Stanisław Janecki. Nowy program nazywa się „Polityka na deser”, jego gospodarzami będą Łosiewicz, Feusette  i Janecki. - Znani i lubiani z @tvp_info  publicyści @Tygodnik_Sieci  będą komentować dla Państwa wydarzenia dnia - zapowiedziała Telewizja wPolsce.pl na platformie X (wcześniej Twitter). 

Dołącz do dyskusji: Kanał związany z braćmi Karnowskimi w naziemnej telewizji cyfrowej

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
BolekzGdanska
Jeszcze komunista michnik niech zacznie nadawać
13 3
odpowiedź
User
kot jarka+
Moskale się panoszą w swoich prawicowych medyjach, ale to i tak jest mniejszość, niech sobie kundelki ujadają. Nie zagraża to polskiej racji stanu.
7 31
odpowiedź
User
Mikołaj
Ja bym chciał wiedzieć czy stacje nadające naziemnie mają naziemna koncesje na rozpowszechnianie bo to jest jakiś wałek kwadratowy bez względu kogo dotyczą - kanałów Polsatu, Republiki MWE czy wPolsce. Albo mamy równość podmiotów gospodarczych i zasady uczciwej konkurencji albo jedni lecą na koncesji naziemnej za kilkanaście mln. zł za rozpowszechnianie a innym przymyka sie oko na kilkanaście tys. zł za rozprowadzanie a dystrybucja jest taka sama.
4 8
odpowiedź