SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Canal+ online na telewizorach LG

Użytkownicy telewizorów LG z ostatnich 5 lat mogą już pobrać aplikację Canal+ online. Choć minęło ponad dwa lata od startu tego serwisu streamingowego, to wcześniej posiadacze takich sprzętów mogli korzystać z usługi jedynie za pośrednictwem przystawek. Działała natomiast aplikacja Premiery Canal+.

Article

Serwis Canal+ online zadebiutował 20 maja 2020 roku. W pierwszej kolejności był dostępny za pośrednictwem przeglądarek internetowych lub aplikacji na urządzeniach mobilnych z Android TV oraz iOS, a także telewizorów lub przystawek z systemami operacyjnymi Android TV. To m.in.  sprzęty Chromecast, Mi-Box, Sony, Philips czy Xiaomi. Rok temu udostępniono wersję aplikacji dla telewizorów z systemem operacyjnym Tizen 4.0 lub nowszym (Samsung).

Ponad dwa lata oczekiwania

Najdłużej na bezpośrednie skorzystanie z usługi musieli czekać posiadacze telewizorów z systemem WebOS (LG). Aplikacje udało się wdrożyć dopiero teraz, po ponad dwóch latach od debiutu serwisu. Nie dla wszystkich. Użytkownicy starszych ponad 5-letnich modeli twierdzą, że dla nich usługa nadal nie jest dostępna. Jeśli chcą skorzystać z platformy, powinni zakupić przystawkę z Android TV. Najtańsze można nabyć w sklepach ze sprzętem elektronicznym za 180 - 300 zł. Niektóre są wielkości pendrive’a, więc po podłączeniu do tylnej części telewizora, nie muszą zajmować miejsca na podstawce.

Właściciele nowszych telewizorów LG mogą pobrać Canal+ online ze sklepu LG Store. Choć posiadacze telewizorów południowokoreańskiego producenta nie mogli zainstalować Canal+ online z linearnymi kanałami na żywo, catch up TV (możliwością cofania programów do 8 godzin) i bibliotekami wideo na żądanie (VOD), to sprzęty LG obsługiwały aplikację Premiery Canal+ (działa na modelach z WebOS 3.0 i nowszych). Za jej pośrednictwem można wypożyczyć pojedyncze filmy, których ceny zazwyczaj oscylują w granicach 5,99-17,99 zł.

Zobacz także: Te telewizory nie mają Android TV, a zdominowały rynek

Kwartalne przychody Canal+ Group w I kwartale br. zwiększyły się o 6,5 proc. do 1,446 mld euro (wzrost organiczny wyniósł 6 proc.). We Francji, gdzie nadawca ma także kilka kanałów dostępnych bezpłatnie, wpływy poszły w górę o 6,5 proc. do 788 mln euro. Natomiast na rynkach zagranicznych zwiększyły się o 6,9 proc. do 574 mln euro (w ujęciu organicznym o 6,2 proc.), w komunikacie zaznaczono, że przyczynił się do tego wzrost liczby abonentów. Nie podano jednak ile obecnie ona wynosi.

Dołącz do dyskusji: Canal+ online na telewizorach LG

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ZET
U mnie nie odtwarza tv na żywo ani filmów. Zawiesza się na etapie kręcącego się kółka po wybraniu konkretnych treści.
16 5
odpowiedź
User
Baster
Wrescie Bravo jeszcze to mają modernizować będzie jeszcze aktualizacja bo poprawki będę
7 4
odpowiedź
User
Zenada
Mam kupować przystawkę do 6 letniego telewizora bo im sie nie chce dopasowac oprogramowania??? Niech spadają.
16 5
odpowiedź