SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

WP usunęła ze strony tekst, zarzucający właścicielowi telewizji NEWS24 powiązania z gangsterami. „Zawierał merytoryczny błąd”

Serwis Teleshow (Wirtualna Polska) opublikował pod koniec ub. tygodnia tekst o News24, w którym napisano, iż „zarząd nadawcy powiązany jest z gangiem”. W poniedziałek – po interwencji prawników - tekst usunięto ze strony, a WP informuje Wirtualnemedia.pl, że zniknął gdyż "zawierał merytoryczny błąd”. Sprawa trafić ma do sądu.

Ryszard Krajewski już nie prezes Astro, lecz szefe jej rady nadzorczej (fot. Jacek Kowalski)Article

Teleshow opublikował materiał pt. „Kolejny prezenter odchodzi. Zarząd nadawcy powiązany z gangiem”, w którym opisał odejście z pracy w News24 Michała Adamiuka, jednego z dziennikarzy stacji. Przypomniano także o innych odejściach, m.in. redaktora naczelnego Andrzeja Andrysiaka. W jednym z akapitów padło też zdanie, że osoby z zajmującej się nieruchomościami spółki Gent Holding usłyszały zarzuty udziału w gangu – a „wśród nich są członkowie rady nadzorczej Astro”.

"Tekst zawierał błąd"

Astro to nadawca kanału News24, jej prezesem i jednoosobowym zarządem jest Ryszard Krajewski. W rozmowie z Wirtualnemedia.pl Krajewski mówi: - Nie mam żadnych powiązań z gangsterami. Nieprawdziwa jest też informacja, że News24 powiązana jest z Gent Holding i wspomnianymi w tekście osobami. Analizując ten artykuł wraz z prawnikami, doszliśmy do wniosku, że uderza on i we mnie, i w spółkę, co nosi znamiona działania na jej szkodę.

Nadawca News24 wysłał więc do Wirtualnej Polski wezwanie przedsądowe, w którym domagał się zdjęcia tekstu ze strony, sprostowania informacji jakoby o powiązaniach zarządu z gangsterami. Ale także ujawnienia personaliów autora tekstu – aby pociągnąć go do odpowiedzialności karnej z art. 212 kk.

Zarząd WP – jak się dowiadujemy – otrzymał pismo w poniedziałek i tego samego dnia tekst zniknął ze strony. – Zawierał błąd merytoryczny, podjęliśmy więc decyzję o jego usunięciu – uzasadnia w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Michał Siegieda, rzecznik prasowy WP. Pozostałych warunków nie spełniono.

Ruszają negocjacje prawników

Reprezentujący Astro mec. Ryszard Kalisz mówi nam, że sprawa – mimo zdjęcia ze strony materiału – w najbliższych dniach trafi do sądu. – Trzeba tylko dokładnie policzyć wyrządzone szkody, prawdopodobnie idą w miliony. Na tyle też będzie opiewał pozew – zapowiada. Jak się dowiadujemy, wkrótce jednak mają ruszyć negocjacje między prawnikami obu spółek, mające na celu złagodzenie stanowiska Astro.

W nadającej od początku marca stacji News24 pracuje ponad 120 osób, z czego ponad 70 osób to dziennikarze. Nadającą 16 godzin na dobę stację można oglądać w ponad stu kablówkach w kraju, ale także m.in. w aplikacji WP Pilot; trwają też rozmowy z Play, Orange i sieciami Vectra i Inea na temat włączenia sygnału u tych operatorów.

W pierwszym kwartale firma Astro, produkująca teleturniej „Familiada” oraz nadająca kanały E-Sport TV i News24 osiągnęła wzrost przychodów z 673,4 do 710,7 tys. zł. Koszty uruchomienia News24 przełożyły się na pogłębienie straty netto ze 186,6 tys. zł do 1,43 mln zł.

Dołącz do dyskusji: WP usunęła ze strony tekst, zarzucający właścicielowi telewizji NEWS24 powiązania z gangsterami. „Zawierał merytoryczny błąd”

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Perła
Jak WP zapłaci News24 jakieś odszkodowanie, to może być największa kasa jaką ten biznes kiedykolwiek przyniesie;)
odpowiedź
User
eleven
"Nie jest powiązany" z członkami własnej Rady Nadzorczej?
odpowiedź
User
Hipokryzja
Cała ta telewizja to jakieś dziwne przedsięwzięcie.
odpowiedź