SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVMN ze znanymi publicystami. Stacja chce poszerzyć zasięg naziemny

Telewizja Media Narodowe wprowadziła kilka nowości do wiosennej ramówki. Są m.in. efektem nawiązania współpracy z tygodnikiem „Do Rzeczy”. Na antenie stacji można oglądać programy z udziałem: Rafała Ziemkiewicza, Pawła Lisickiego, Marcina Wolskiego i Wojciecha Cejrowskiego. TVMN może niebawem trafić na multipleks eksperymentalny naziemnej telewizji cyfrowej w Warszawie.

TVMN od początku kwietnia codziennie transmituje liturgię Mszy Świętej z sanktuarium św. Maksymiliana Kolbe w Niepokalanowie o godz. 18:00, a także Różaniec za Ojczyznę o 20:30 i koronkę o godz. 15:00.

Nowe programy w ofercie

Stacja wprowadziła też do oferty produkcję Tygodnika „Do Rzeczy". W poniedziałki i środy o godz. 21:05 będzie można obejrzeć program z udziałem Rafała Ziemkiewicza i Pawła Lisickiego pt. „Polska do rzeczy", a we wtorki i czwartki o godz. 19:30 „Antysystem" z udziałem Wojciecha Cejrowskiego i Pawła Lisickiego.

Do grona publicystów stacji dołączył w ostatnim czasie Marcin Wolski, związany wcześniej z TV Republika, telewizją wPolsce.pl oraz TVP. W środy i piątki o godz. 21:40 będzie emitowany jego autorski program „Marcin Wolski zaprasza..." gdzie w satyryczny sposób będzie komentował bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

– Mocnym potwierdzeniem rozwoju Telewizji Media Narodowe jest poszerzenie oferty programowej o programy publicystyczne dużych nazwisk polskich mediów. Wierzymy, że twórczość Marcina Wolskiego, autora m.in. „Polskiego ZOO" i „W tyle wizji” znajdzie swoich amatorów na naszej antenie. Także kultowe wystąpienia Pawła Lisickiego, Wojciecha Cejrowskiego i Rafała Ziemkiewicza z „Do Rzeczy" staną się „gwoździami naszego programu” - powiedział Piotr Barełkowski, prezes TVMN.

Stacja dystansuje się od PiS?

TVMN rozpoczęła nadawanie wiosną 2023 roku. Pomysłodawcą i pierwszym prezesem kanału był Robert Bąkiewicz, wieloletni prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. W ostatnich latach skonfliktował on się ze środowiskiem Konfederacji. Bezskutecznie startował do Sejmu z radomskich list Prawa i Sprawiedliwości, po tym jak zapisał się do Suwerennej Polski Zbigniewa Ziobry.

Organizacje związane z Bąkiewiczem otrzymywały fundusze od rządu PiS. Jak informował w styczniu TVN24, tylko TVMN od resortu Ziobry pozyskała 200 tys. zł na promocję Funduszu Sprawiedliwości, powołanego do pomocy ofiarom przestępstw. W listopadzie ub.r. Bąkiewicz został prawomocnie skazany na rok prac społecznych i 10 tys. nawiązki dla poszkodowanej kobiety, aktywistki poturbowanej podczas protestów po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji.

Niedawno doszło do zmiany na stanowisku prezesa spółki Telewizja Media Narodowe. Bąkiewicza zastąpił Piotr Barełkowski, wcześniej członek zarządu TVMN, który w przeszłości zbudował duże zasięgi techniczne stacji TV Biznes, TV Republika czy wPolsce.pl. Bąkiewicz sprzedał swoje udziały w spółce.

Telewizja Media Narodowe poinformowała, że w zeszłym tygodniu zakończyła współpracę z Michaliną Szymborską. Powodem był jej start na radną Warszawy z list Prawa i Sprawiedliwości. - Nie można łączyć uprawiania zawodu dziennikarza z czynnym zaangażowaniem politycznym i partyjnym. Pani Szymborska wybrała politykę, więc musieliśmy zakończyć współpracę - skomentował Barełkowski. Na początku działalności na antenie TVMN gościli głównie politycy związani z Prawem i Sprawiedliwością. W ostatnim czasie coraz częściej pojawiają się tam także przedstawiciele Konfederacji. 

Możliwe poszerzenie zasięgu

W lutym TVMN była transmitowana przez radomską stację Zebrra.TV. Tym samym mogła docierać do abonentów Vectry, jednej z największych sieci kablowych. - Nie oceniamy legalności wprowadzenia programu TVMN do ramówki Zebrra.tv. W związku ze złamaniem przez Zebrra.tv zapisów naszej umowy, zdecydowaliśmy o jej wypowiedzeniu. Decyzja oznacza, że kanał Zebrra.tv przestał być dostępny dla naszych abonentów od 1 marca br. - informowało Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Vectry. Firma nie zdradza jakie warunki umowy złamała Zebrra.TV.

Barełkowski krytykował dużych operatorów za niedołączanie TVMN do oferty. Od marca sygnał stacji jest dostępny na multipleksach lokalnych naziemnej telewizji cyfrowej: MUX-L1, MUX-L3, i MUX-L4. Kanał można oglądać z naziemnych nadajników zlokalizowanych we Wrocławiu i Świdnicy (kanał 27 - 522 MHz), Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim (kanał 36 - 594 MHz) oraz Jeleniej Górze (kanał 38 - 610 MHz), a także w wybranych sieciach kablowych, za pośrednictwem strony internetowej: www.tvmn.pl/tv oraz w aplikacjach na smartfony (Android, iOS) i na telewizory oraz przystawki od streamingu (Google TV, Android TV, WebOS, AppGallery).

Stacja informuje na pasku, że zbiera pieniądze na nadajnik w Warszawie. W środę na antenie TVMN Oliver Pochwat zdradził, że koszt nadawania na trzech multipleksach lokalnych naziemnej telewizji cyfrowej to 65 tys. zł. Nadawca prosi sympatyków o wpłaty na swoje konto, aby móc uruchomić emisję w Warszawie. Mogłaby uruchomić własny multipleks eksperymentalny (stosowną zgodę musiałby wydać Urząd Komunikacji Elektronicznej) albo wejść w skład MUX-u testowego firmy BCAST (Polsat, Nowa TV, TV Okazje, Stars.TV, EWTN Polska, TV Republika, TV Regionalna.pl). - Prosimy naszych widzów o wsparcie na koszty nadawania w Warszawie we współpracy z firmą BCAST. Nie planujemy obecnie ogólnopolskiego nadania poprzez udział w konkursie dotyczącym MUX-8 - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Barełkowski.

Dołącz do dyskusji: TVMN ze znanymi publicystami. Stacja chce poszerzyć zasięg naziemny

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
adam
Brawo TVMN zwiększyć zasięg i widz ma dostęp ze zwykłej antenki do waszej stacji jesteście co prawda na l1 l3 l4 i jak podają wirtualne media nie wykluczone ze pojawicie się na mux l7 bcast jest operatorem tego muxa a mux l2 rybnik? TVT tam się pojawicie!!!
12 11
odpowiedź
User
homer
Na miejscu Rachonia i Sakiewicza dostałbym piany... Niech się zdecyduje Ziemkiewicz gdzie ma swój program...
7 7
odpowiedź
User
dorota
Super, aż miło patrzeć jak idzie do góry telewizja narodowców. Chwała Wielkiej Polsce!
10 5
odpowiedź